Obchodní centrum Pražská

Obchodní centrum Pražská

Málo obchodů v Úvalech a dojíždění za nákupy mimo Úvaly? Častým stížnostem v Úvalech bude brzo definitivně konec. ... číst příspěvek »

Zakopaný pes s hrby jako velbloud

Zakopaný pes s hrby jako velbloud

Přeložka dešťové kanalizace v délce asi 100 m mohla být drobnou stavbou. Stavba však život v Úvalech ovlivnila víc, než by se ... číst příspěvek »

Mantinely demokracie

Mantinely demokracie

Devět systémových protikorupčních zákonů, ušetřené stovky milionů a diskutabilní majetková přiznání v exkluzivním rozhovoru pro Uvaly.cz ... číst příspěvek »

Bramborové náměstí

Bramborové náměstí

Plán městské čtvrti „Pařeziny“ vznikal zhruba ve dvacátých letech 20. století. Šlo o výstavu na „zelené louce“. Stavěly se celé ... číst příspěvek »

 

Příležitostné otevření rozhledny na Vinici

Rozhledna na Vinici bude otevřena víkend na posvícení a poslední víkend v září.

Před časem jsme psali o nové, uzavřené rozhledně. Nyní mají Úvaláci šanci se na rozhlednu poprvé dostat legálně (ne dírou v plotě). Akci organizuje spolek Pro Úvaly o víkendu na posvícení a ještě jednou se rozhledna otevře poslední víkend v září. Viz pozvánka…

Podívejte se na Úvaly z ptačí perspektivy. PRO Úvaly Vás zvou na dočasně, ale legálně otevřenou rozhlednu na Vinici.
Nepropásněte šanci, která se třeba už nemusí opakovat.

Slavnostně otvíráme 6.9.2014 v 15:00 hod a bude otevřeno až do 20:00.
Další dny (7.9., 26.9. a 27.9.) bude otevřeno 10:00-18:00.

rozhledna pro úvaly  pozvánka

https://www.facebook.com/events/1455853988030853/?ref=22

Snad již v roce 2007 vznikl nápad na stavbu dřevěné rozhledny na vršku nad městem – na Vinici. K realizaci stavby rozhledny nedošlo. Zahájilo se však jednání jehož výsledkem bylo nahrazení nelegálního provizorního telekomunikačního stožáru mobilního operátora novým vysílačem. Výstavba byla podmíněna multifunkčním využitím stavby – jako rozhledna. Na nejvyšším místě Úval tak od června 2013 stojí ocelová konstrukce rozhledny s vnitřním vinutým schodištěm. Celková výška rozhledny je 31,2 m.

Slavnostní otevření rozhledny pro veřejnost mělo proběhnout 28. června 2013. Neshoda o odpovědnosti z provozu rozhledny mezi operátory a městem však otevření a zprovoznění rozhledny neumožnila.

Na rozhlednu se dostanete nejlépe od kostela pod náměstím, přes potok Výmolu, nahoru do svahu po pěšinkách. Z náměstí se na rozhlednu dostanete již po 650 metrech a stoupáním jen asi 50 m. I tak vás nahoře čeká nádherný výhled z otevřeného ochozu ve výšce 21 metrů. Za dobrého počasí lze vidět Říp, Bezděz, Krkonoše, Ještěd, Ralsko, Žižkovský vysílač, vysílače u Českého Brodu, Přerovskou a Semickou húru,…

rozhledna Úvaly

rozhledna Úvaly

Rozhledně je věnován také článek na stránkách www.uvalsko.cz