Odjezdy – vlak, bus

Odjezdy – vlak, bus

Veřejná doprava ve městě je součástí Pražské integrované dopravy. V následujícím seznamu autobusových zastávek si kdykoli zjistíte aktuální nejbližší spoj. Zobrazí ... číst příspěvek »

Práce

Práce

Inzerce práce na titulní stránce Uvaly.cz Nabídky volných pracovních pozic nebo brigády zobrazíme přímo v novinkách na Uvaly.cz Kontaktujte redakci s textem nabídky. Aktuální ... číst příspěvek »

Odpady

Odpady

Sběrný dvůr Úvaly (od 1.6.2020) Od června 2020 je v provozu nově vybudovaný sběrný dvůr města Úvaly na Hostíně (za stavebninami ... číst příspěvek »

Příroda, památky

Příroda, památky

Město Úvaly díky svému umístění v údolí potoka Výmoly má stále ještě místa, kde je příroda nedotčená výstavbou. Stále zde můžete ... číst příspěvek »

Rozhledna Vinice

Rozhledna Vinice

Snad již v roce 2007 vznikl nápad na stavbu dřevěné rozhledny na vršku nad městem – na Vinici. K realizaci stavby rozhledny ... číst příspěvek »

Nové bydlení v Úvalech

Nové bydlení v Úvalech

Lavina rozrůstání čtyřtisícového města na více než 12,5 tisíc obyvatel (a ve hře jsou další stovky obyvatel k tomu navíc) spouští schvalování ... číst příspěvek »

 

Kam s Vánočním stromkem?

Jak se letos zbavit Vánočního stromku? Spálit nebo zužitkovat?

Město Úvaly zajišťuje odvoz Vánočních stromků do kompostárny. Stromek je potřeba pouze pečlivě odstrojit a odvézt do sběrného dvora (Škvorecká ulice čp. 33) nebo ho odložit do 16. 1. 2015 na kterémkoli ze stanovišť  kontejnerů tříděného odpadu, odkud je do sběrného dvora budou průběžně svážet pracovníci Veřejně prospěšných služeb.

Poslední, méně ekologickou možností, je odvoz stromku spolu se smíšeným odpadem (z černých popelnic). Pokud odložíte odstrojený stromek v menších kusech u své popelnice v termínu svozu komunálního odpadu, zdarma jej odveze společnost A.S.A. spolu s odpadem. Odvoz úřad vyjednal zdarma jak pro občany, tak pro město!