Krajská rada se zástupcem Úval

STAN, ODS, Piráti a Spojenci pro Středočeský kraj se dohodli na složení Rady budoucího krajského zastupitelstva

Hejtmankou kraje bude Petra Pecková (STAN), která bude mít ve své gesci vnější vztahy, bezpečnost, ICT a digitalizaci, náměstkem hejtmanky a radním pro dopravu (silniční infrastrukturu) bude Martin Kupka (ODS), radním pro finance a strategie Věslav Michalik (STAN), radním pro veřejnou dopravu Petr Borecký (STAN, starosta Úval), radním pro školství a sport Milan Vácha (STAN), radním pro sociální věci Martin Hrabánek (ODS), radním pro zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS), radním pro investice a majetek Libor Lesák (ODS), radním pro regionální rozvoj a územní plánování Jiří Snížek (Piráti), radním pro kulturu, památky a cestovní ruch Jan Jakob (Spojenci pro Středočeský kraj), radním pro životní prostředí a zemědělství Jana Skopalíková (Piráti).

Působnost Rady kraje … wikipedia.cz 

„Jsem nesmírně ráda, že při všech dosavadních jednáních byla velmi přátelská a vstřícná atmosféra, našli jsme společnou shodu na rozdělení resortů, jménech radních, předsedů a místopředsedů výborů i komisí. Důležitá pro všechny při obsazení jednotlivých postů byla především odbornost.“, sdělila Petra Pecková. „Pokládáme dopravu za tak významnou oblast pro Středočeský kraj, že jí chceme posílit v Radě personálně, proto jsme se shodli na rozdělení oblasti silniční infrastruktury a dopravní obslužnosti.“, vysvětlil rozdělení resortů Martin Kupka.

V příštím týdnu budou jednotliví radní a předsedové výborů pracovat na programovém prohlášení, které bude součástí koaliční smlouvy.

Jak vypadalo programové prohlášení a čtyřletý plán v minulém volebním období, než ANO své partnery bleskově vyměnilo za ČSSD a komunisty se dočtete v článku „Čtyřletý plán Středočeského kraje„.


budoucí hejtmanka Petra Pecková a starosta Úval Petr Borecký při čekání na výsledky krajských voleb 2020, zdroj: facebook Petr Borecký

 

Written by