Odjezdy – vlak, bus

Odjezdy – vlak, bus

Veřejná doprava ve městě je součástí Pražské integrované dopravy. V následujícím seznamu autobusových zastávek si kdykoli zjistíte aktuální nejbližší spoj. Zobrazí ... číst příspěvek »

Práce

Práce

Inzerce práce na titulní stránce Uvaly.cz Nabídky volných pracovních pozic nebo brigády zobrazíme přímo v novinkách na Uvaly.cz Kontaktujte redakci s textem nabídky. Aktuální ... číst příspěvek »

Odpady

Odpady

Sběrný dvůr Úvaly (od 1.6.2020) Od června 2020 je v provozu nově vybudovaný sběrný dvůr města Úvaly na Hostíně (za stavebninami ... číst příspěvek »

Příroda, památky

Příroda, památky

Město Úvaly díky svému umístění v údolí potoka Výmoly má stále ještě místa, kde je příroda nedotčená výstavbou. Stále zde můžete ... číst příspěvek »

Rozhledna Vinice

Rozhledna Vinice

Snad již v roce 2007 vznikl nápad na stavbu dřevěné rozhledny na vršku nad městem – na Vinici. K realizaci stavby rozhledny ... číst příspěvek »

Nové bydlení v Úvalech

Nové bydlení v Úvalech

Lavina rozrůstání čtyřtisícového města na více než 12,5 tisíc obyvatel (a ve hře jsou další stovky obyvatel k tomu navíc) spouští schvalování ... číst příspěvek »

 

Nápad k nezaplacení

Už jsme psali o lavičce u rybníka, parkování, posledně o zábradlí pro bezpečí dětí…. V předsilvestrovském čase přidáme zcela vážně 🙂 míněný příspěvek o iniciativě obyvatel ulice Kollárova.Ulice Kollárova je rovnoběžná s ulicí Pražskou (pod ní, na stranu ke státovce). Začíná pod městským úřadem a končí v poli na začátku Úval směrem na Prahu. Kromě vytíženého úseku před školkou je ulice téměř celá prašná, nebo chcete-li blátivá – podle počasí.

V části, kde je pozemek ulice soukromý a občané mají výhled na zkultivování ulice na příští století, vznikla další úvalská atrakce. Aby lidé nedýchali prach po projíždějících autech, neprášilo se tolik do oken, na sušící se prádlo,… vznikly dva zpomalovací prahy. Můžete si představit, že se jeden ze sousedů naštval, vzal krumpáč a přes ulici vznikl hrbol a kus dál druhý.

Dopravní profi-stavba šetřící mytí oken byla sousedkami přijata pozitivně. Dokonce tak, že o pár metrů dále vznikl za pár měsíců další zpomalovací práh ze štěrku, který nepotřebuje tak častou údržbu krumpáčem a lopatou.

Gratulujeme obyvatelům ulice Kollárova k rychlému omezení prašnosti a přejeme jim do Nového roku 2015 změnu v řešení stavu ulice!

Fotografie:

První dva hliněné zpomalovací prahy potřebují v průběhu roku vždy upravit, jinak ale fungují perfektně!
Kollárova

Vyzkoušený trik ještě jednou s inovací použitého materiálu…
Kollárova

Stavitelé dopravních staveb by se mohli učit…
Kollárova