Zničit ekonomickou nezávislost lidí za každou cenu

Zničit ekonomickou nezávislost lidí za každou cenu

Když je ekonomická bída, je čas věci změnit. Začalo to nenápadně. V podstatě pro dobro většiny lidí.   ... číst příspěvek »

Co se děje za humny 3/2020

Co se děje za humny 3/2020

Přehled dění … Úvaly u moře, noční plameny, čekání na volby, šicí domobrana, nakupovací antireklama, bestie co myslí i na Úvaly, klikání pro ... číst příspěvek »

Od Panenství k Divokému západu

Od Panenství k Divokému západu

Nová kniha Od Panenství k Divokému západu s podtitulem Marie Majerová vychází 20. října 2019. Kniha psaná více než dva roky dozrála a byla ... číst příspěvek »

Šuple

Šuple

Na počátku byla myšlenka. Šárčina myšlenka. Myšlenka tak silná a upřímná, že bylo možné ji zhmotnit až do živého projektu, který ... číst příspěvek »

 

Co se děje za humny 7/2019

Přehled dění v Úvalech v červenci … Okurková sezóna, noční hosté v rukavicích, koupaliště a kino.

Celý červenec byla jako tradičně okurková sezóna, takže akční bylo jen koupaliště, koupaliště, koupaliště, letní kino a koupaliště.

Na novém koupališti probíhá pravidelné cvičení Fit na vlně. Povedená videa na facebooku shlédlo několik tisíc lidí, mimo horké třicítky však návštěvnost bez reklamy není nic moc.
Tanec ve vodě po vedením Lucie z Fit na vlně probíhá každou sobotu a neděli v 11:00, 13:00 a 15:00. Každý čtvrtek v 18:30 a 19:00 je tanec s posilováním. Více informací a aktuální zprávy najdete na facebooku koupaliště.


foto: facebook

Spolek Zachraňme koupaliště požádal o grant na výsadbu 12 nových ovocných stromů podél cesty k rozhledně Na Vinici. Stačí jen hlasovat na webu, kde je úvalský záměr zatím třetí jen s 32 hlasy…
https://www.makro.cz/spolecenska-odpovednost/stromy-misto-letaku/

Odjezdy na dovolenou si pochvalují bytaři. Na facebooku běží poznávačka z fotek a videa z úvalských bezpečnostních kamer. Je to nezvaný návštěvník, když si ve dvě hodiny ráno nasadí rukavice zatímco nahlíží za plot? Nezapomeňte si vše dobře zabezpečit, i když jste doma.


foto: facebook

Poslední červencový víkend proběhl na fotbalovém hřišti mezinárodní dogfrisbee turnaj. K vidění byly sestavy, během kterých člověk a pes předvádí svoje umění s diskem.

Zájem o letní kino nepolevil ani letos. Rekord úvalského letního kina zatím drží film „Ženy v běhu“ s více než 500 diváky. Plná sokolovna při besedě s Danem Přibáněm na podzim 2018 dává tušit, že definitivní jasno v žebříčku návštěvnosti letního kina udělají až trabanti s posledním dokumentem „Tam a zase zpátky“.
Kalendář akcí na srpen

A kdo se těší už na září, tak Billové opět připravují hledání kešek se vstupenkami na úvalský koncert, kde vystoupí jako hosté písničkářka Tereza Balonová a kapela Medvěd 009.

titulní foto: číhání dravce, Petr Vosecký