Odjezdy – vlak, bus

Odjezdy – vlak, bus

Veřejná doprava ve městě je součástí Pražské integrované dopravy. V následujícím seznamu autobusových zastávek si kdykoli zjistíte aktuální nejbližší spoj. Zobrazí ... číst příspěvek »

Práce

Práce

Inzerce práce na titulní stránce Uvaly.cz Nabídky volných pracovních pozic nebo brigády zobrazíme přímo v novinkách na Uvaly.cz Kontaktujte redakci s textem nabídky. Aktuální ... číst příspěvek »

Odpady

Odpady

Sběrný dvůr Úvaly (od 1.6.2020) Od června 2020 je v provozu nově vybudovaný sběrný dvůr města Úvaly na Hostíně (za stavebninami ... číst příspěvek »

Příroda, památky

Příroda, památky

Město Úvaly díky svému umístění v údolí potoka Výmoly má stále ještě místa, kde je příroda nedotčená výstavbou. Stále zde můžete ... číst příspěvek »

Rozhledna Vinice

Rozhledna Vinice

Snad již v roce 2007 vznikl nápad na stavbu dřevěné rozhledny na vršku nad městem – na Vinici. K realizaci stavby rozhledny ... číst příspěvek »

Nové bydlení v Úvalech

Nové bydlení v Úvalech

Lavina rozrůstání čtyřtisícového města na více než 12,5 tisíc obyvatel (a ve hře jsou další stovky obyvatel k tomu navíc) spouští schvalování ... číst příspěvek »

 

Co se děje za humny 7/2019

Přehled dění v Úvalech v červenci … Okurková sezóna, noční hosté v rukavicích, koupaliště a kino.

Celý červenec byla jako tradičně okurková sezóna, takže akční bylo jen koupaliště, koupaliště, koupaliště, letní kino a koupaliště.

Na novém koupališti probíhá pravidelné cvičení Fit na vlně. Povedená videa na facebooku shlédlo několik tisíc lidí, mimo horké třicítky však návštěvnost bez reklamy není nic moc.
Tanec ve vodě po vedením Lucie z Fit na vlně probíhá každou sobotu a neděli v 11:00, 13:00 a 15:00. Každý čtvrtek v 18:30 a 19:00 je tanec s posilováním. Více informací a aktuální zprávy najdete na facebooku koupaliště.


foto: facebook

Spolek Zachraňme koupaliště požádal o grant na výsadbu 12 nových ovocných stromů podél cesty k rozhledně Na Vinici. Stačí jen hlasovat na webu, kde je úvalský záměr zatím třetí jen s 32 hlasy…
https://www.makro.cz/spolecenska-odpovednost/stromy-misto-letaku/

Odjezdy na dovolenou si pochvalují bytaři. Na facebooku běží poznávačka z fotek a videa z úvalských bezpečnostních kamer. Je to nezvaný návštěvník, když si ve dvě hodiny ráno nasadí rukavice zatímco nahlíží za plot? Nezapomeňte si vše dobře zabezpečit, i když jste doma.


foto: facebook

Poslední červencový víkend proběhl na fotbalovém hřišti mezinárodní dogfrisbee turnaj. K vidění byly sestavy, během kterých člověk a pes předvádí svoje umění s diskem.

Zájem o letní kino nepolevil ani letos. Rekord úvalského letního kina zatím drží film „Ženy v běhu“ s více než 500 diváky. Plná sokolovna při besedě s Danem Přibáněm na podzim 2018 dává tušit, že definitivní jasno v žebříčku návštěvnosti letního kina udělají až trabanti s posledním dokumentem „Tam a zase zpátky“.
Kalendář akcí na srpen

A kdo se těší už na září, tak Billové opět připravují hledání kešek se vstupenkami na úvalský koncert, kde vystoupí jako hosté písničkářka Tereza Balonová a kapela Medvěd 009.

titulní foto: číhání dravce, Petr Vosecký