NATRIX Úvaly

Představujeme centrum pro plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku s vlastním bazénem v Úvalech.

Na počátku roku 2013 bylo v Úvalech otevřeno centrum NATRIX v městské části V Setých. Centrum s krytým bazénem, které již 7. rokem úspěšně funguje a zlepšuje vybavenost našeho města, nám představí zakladatelky a majitelky Hanka Němcová a Monika Kašparová.

Kdy vznikla myšlenka postavit si vlastní centrum s bazénem?
Plavecký klub Natrix vznikl v červenci 2011 a hned od počátku, kdy jsme plavali v pronajatých bazénech, jsme začaly zvažovat myšlenku o vybudování svého vlastního plaveckého centra s veškerým potřebným zázemím. Po roce hledání se nám podařilo najít vhodný pozemek a v nadcházejícím roce otevřít naše centrum pro plavání dětí. První děti si u nás začaly plavat v únoru roku 2013.

Centrum NATRIX s bazénem pro plavání dětí bylo soukromou investicí postaveno u silnice na Jirny v městské části V Setých. Přestože se o existenci NATRIXU za posledních sedm let nedočtete v městských novinách ani v kronice města, funguje centrum výborně, pořádané akce jsou navštěvované a díky profesionálnímu přístupu pracovnic centra velmi oblíbené.

S jakými parametry byl navržen bazén a pro koho je určen?
Náš bazén byl od počátku zamýšlen pouze pro plavání dětí. Není určen široké veřejnosti. Tomu odpovídají i jeho rozměry 4 x 8 m, 1.20 m hloubka. Teplota vody je 32°C. Kvalita vody v bazénu splňuje nejpřísnější hygienické normy stanovené vyhláškou a je pravidelně kontrolována. Výuka plavání v našem bazénu je určena pro děti od ukončeného 6. měsíce až po děti cca 6 – 7 let. Starší děti, které májí zájem se stále v plavání zdokonalovat, mohou pokračovat ve výuce v našich kurzech v městském bazénu v Čelákovicích.

Centrum NATRIX ale není jen bazén?
Kromě pravidelné plavecké výuky pořádáme kurzy cvičení pro kojence a batolata, vanové plavání pro miminka ve věku 3 – 6 měsíců a ve spolupráci s lektorkou Dášou Behenskou lekce Yamaha Class.
Dále pak dle zájmu rodičů se jednou až dvakrát do roka u nás koná focení pod vodou, natáčení pod vodou, kurz první pomoci pro rodiče malých dětí, divadlo pro děti… Na oslavu příchodu léta pořádáme každoročně akci LETNÍ SLUNOVRAT – sportovně-kulturní akci s dětským triatlonem, divadlem, malováním na obličej… Pro naše starší plavce pořádáme každoročně ke konci školního roku plavecké závody na bazénu v Čelákovicích, pro malé plavce předškolního věku  plavecké příměstské tábory a pro celé rodiny s dětmi 3x – 4x do roka plavecké pobyty. O všech našich aktivitách se více dozvíte na našich webových stránkách www.klubnatrix.cz nebo na facebooku.

Zakladatelkami a majitelkami centra Natrix jsou Mgr. Hana Němcová a Monika Kašparová.
Mgr. Hana Němcová – je absolventkou Střední pedagogické školy v Praze a  Fakulty tělesné výchovy a sportu UK. Už od studia se věnovala aktivitám s dětmi, mj. jako učitelka sportovních kroužků v ZŠ Klánovice, pro MDDM Úvaly vedla několik let cvičení rodičů s dětmi, založila mateřský klub Ouvaláček. Plavání se věnuje od roku 1997. Je instruktorka kojeneckého a batolecího plavání, učitel plavání C.
Monika Kašparová – fyzioterapeut, od roku 1994 se věnuje plavání kojenců a batolat, je instruktor a učitel plavání C, instruktorka plavání dětí s lehkou mozkovou dysfunkcí, instruktorka cvičení kojeneckého a batolecího věku.

Po sedmi letech provozu se zdá, že jste našly v Úvalech potenciál a fungujete velice dobře. Šly byste do takové stavby znova?
Hanka a Monika: Možná bychom se rozmýšlely, zda do podobné akce jít znova, ale stále nás to i po letech baví 😊 Navíc když se obklopíte skvělými lidmi a máte podporu rodiny, je vše snazší. Myslíme, že „náš bazén“ funguje velmi dobře a rodiče i děti k nám chodí rádi. Snažíme se svou práci dělat co nejlépe a doufáme, že je to vidět. Pro nás je nejdůležitější vidět pokroky u dětí a jakou mají z vody radost, a to, že naše práce má smysl. Plavání je totiž obrovský vklad do života.
V této souvislosti musíme zdůraznit, že to, že nás práce baví, že je klub úspěšný a že se k nám děti rády vrací, není jenom naše zásluha, ale výsledek skvělého přístupu a nadšení našich kolegyň, celého týmu klubu Natrix.

Na jaké akce se můžeme těšit letos?
Naše nejbližší akce:
31. 5. plavecké závody v Čelákovicích
2. 6. natáčení pod vodou
22. 6. Letní slunovrat
11. – 17. 8. LETNÍ PLAVECKÝ POBYT
od 2. 9. opět začnou podzimní kurzy plavání a cvičení

Plavecké závody v Čelákovicích a natáčení pod vodu jsou určeny jen pro „naše děti“, co navštěvují plavecké kurzy. Rády pozveme rodiče, kteří k nám ještě nikdy nezavítali, na LETNÍ SLUNOVRAT nebo s námi mohou jet na LETNÍ PLAVECKÝ POBYT. Obě tyto akce jsou určeny široké veřejnosti. Podmínka plavání v našich kurzech není nutností. Více informací rodiče najdou opět na webových stránkách.

Děkuji za rozhovor.

Web centra NATRIX Úvaly s pečlivě vedeným kalendářem akcí: www.klubnatrix.cz
facebook: www.facebook.com/KlubNatrix

Fotografie: facebook a web NATRIX

Written by