Co se děje za humny 2019/1

Přehled dění v Úvalech …

V televizi, v rozhlase
Přes Úvaly se v lednu přehnala smršť. Mediální. Pozitivní zprávy z Úval načala z haly Sokola Česká televize na kanálu Déčko (ČT:D, stopáž 3:38)…
decko.ceskatelevize.cz

Na TV Prima v Show Jana Krause Vašek Bláha zval na megakoncert Divokýho Billa v pražské O2 aréně. Debata se tak zamotala, že by se nikdo nemohl divit, kdyby z toho byla i svatba.
www.youtube.com

Panorama Úval se objevilo i v počasí na ČT, kam poslal foto lovec Bouřek Robin Duspara (Czech Thunderstorm Research Association z.s.). Ten v lednu obnovil meteostanici v Úvalech a webové stránky. Máme se na co těšit.
www.facebook.com/meteouvaly

V oblíbeném pořadu Českého rozhlasu Region s názvem Česko – země neznámá přivedl Honza Psota redaktorku a posluchače Českého rozhlasu ke klasicistnímu kamennému mostku u Škvorecké obory. Další natáčení s Honzou prý bude probíhat v Úvalech v březnu.
region.rozhlas.cz/ve-skvorecke-obore-stoji-v-hlubokem-lese-unikatni-historicky-kamenny-most-s-7719730

Dva světy nejen v Úvalech
Když už jsme u těch médií, tak novináři v ČR rozebírají polarizaci obyvatel podporovanou internetovým vyhledáváním. Na příkladu vyhledávaného slova Úvaly lze předvést, jak uživatele segmentuje Google. Ve stejnou chvíli někomu Google nabídne zprávy z roku 2015, ministerskou šikanu a opilého řidiče, jinému zprávy z roku 2018 a naučnou stezku,…
Vyzkoušejte si cokoli vygooglit … www.mapamedii.cz/dvasvety

Mrzlo krátce
V Úvalech krátce vydržel sníh. Na rybnících se bruslilo jen tři dny. To však nevadilo klukům, kteří si vytvořili malé kluziště na ploše mezi domy proti nádraží vedle Sushi baru a bruslili na hladké louži na parcele.


zdroj: webkamera náměstí

Na dálnici za Králičinou si počkáme
Ministr dopravy Dan Ťok (ANO 2011) a zástupci hlavního města se shodli na zahájení výkupu pozemků pro úsek 511 Pražského okruhu. Jedná se o úsek mezi Říčany a Běchovicemi. Na úsek Běchovice – Úvaly si ještě počkáme.
ct24.ceskatelevize.cz

Noviny se nečtou
Za posledních 10 let se propadla čtenost tištěných novin asi o třetinu. Zvednout zájem chtěl například Deník tak, že i na úvalském železničním nástupišti měl kapsy s výtisky deníku a kasičkou pro samoobslužné zakoupení „na důvěru“. V nabídce již letos nepokračuje.

Policejní chobotnice
Vyšetřovatelé vraždy Antonína Běly, která se stala v Úvalech, si slibovali, že jejím objasněním otevřou dveře k objasnění i vraždy Františka Mrázka. Těsně ve finále byli účelově zatčeni a vše zůstalo promlčeno. Nyní byli detektivové týmu Tempus Generální inspekcí bezpečnostních sborů definitivně očištěni. Dlouholetý důstojník, který za akcí proti detektivům stál, musel loni po příchodu nového šéfa Radima Dragouna z GIBS odejít.
neovlivni.cz

S pistolí do večerky
Zloděj se snažil vymluvit z loupeže tím, že šlo o legraci. Deník DNES informoval, že v Úvalech se pokusil vyloupit večerku jeden ze zaměstnanců. Do obchodu přišel večer se zahaleným obličejem a s maketou pistole v ruce. Cestou k trezoru jej však poznala vyděšená kolegyně. Muž sundal masku a tvrdil, že si jenom dělal legraci. Nyní mu hrozí vězení od dvou do deseti let.
www.idnes.cz

Written by