Kam na band

V lednu naplnili Hospodu na dobrým místě až k prasknutí. Parta z Úvalska má za sebou již řadu úspěšných vystoupení. Kam na band“ nám představí „Jack“ …

Hrajete už tři roky. Jak to začalo?
Je to tak, že naše kapela KAM NA BAND, se původně jmenovala VACKOVA PĚNA.
První název vznikl v hospodě u Vacků ve Škvorci, kde jsme začali zkoušet. Ale museli jsme pořád každýmu vysvětlovat, co název znamená, atd. Bylo to tak: jednou jsme na zkoušce u Vacků vymejšleli název. Ve hře bylo všechno možný, ale najednou paní Vacková přinesla pět piv v jedný ruce. A v tu chvíli z našeho basáka vypadlo: co třeba „VACKOVA PĚNA“! A bylo rozhodnuto.
Neměli jsme v té době, ještě housle, ale měli jsme zpěvačku, Janu Kohoutovou, která v kapele působila cca přes rok. Potom, ale z nezištných důvodů, kapelu opustila… Byla to škoda, měla pěknej hlas a byl na ní pěknej pohled.
No a po té přišel do kapely náš houslista Josef Boubín, který je jediný z nás z Úval, zbytek členů pochází z přilehlých vesnic.
Jinak, kapela vznikla v září roku 2012, hned po té co mi volal Petr Vanča se slovy: Jacku, co kdyby jsme spolu založili kapelu? No a já byl hned pro! Chtěl bych na okraj zmínit jeho záslužnou činnost: Country festival Hradešínské struny, kde je hlavním zakladatelem i organizátorem…

O kom mohu napsat, že je kapelník? Zkoušíte ve Slušticích(?), ale sestava je pestrá… můžu napsat, že jste „trochu“ i úvalská kapela?
Kapelníka v kapele máme i nemáme. Jako zakladatel kapely by to měl bejt nejspíš asi náš kytarista, Petr Vanča.
Já osobně bych si přál, aby v naší kapele dál vládl tzv. synergický efekt! Hlavní předpoklad, aby se tak dál dělo, je zapotřebí, aby si v kapele byli všichni rovni! V tom smyslu, že nikdo není podřízenej, a nikdo nikomu nevelí.
Věřim, že se dokážeme vždycky nějak dohodnout. Kapelník, kterej to vezme za špatnej konec, nebo mu funkce vleze příliš na mozek, je pro kapelu zkáza! Nebo třeba rozdílné finanční ohodnocení bejvá často kamenem úrazu. Způsobuje v kapelách často rozkoly. Jsou to většinou důvody, proč se kapely rozpadaj, nebo se její členové na sebe dívají skrze prsty a vytrácí se tak kamarádství. A to nechceme. Samozřejmě to tak vždycky není. Ale my hrajeme hlavně pro radost. I když nějaká ta koruna z toho taky je. Dělíme ale vše rovným dílem. A tak to i zůstane. Myslim, že jsme dobrá parta, a já si přeju, aby to tak i zůstalo. Jinak to celý pozbejvá smyslu, i když je pro nás muzika vášní. Nehrajeme, a ani asi nebudeme hrát tak často, aby jsme si lezli na nervy. Je to daný částečně tím, že je každej z nás dost vytíženej. Já např.musím upřednostnit Divokýha Billa, většinou i Holokrky, v kterejch ještě hraju, před Kam na bandem, protože mě muzika živí a podstatnej výdělek pramení právě z těchto dvou kapel.

Obsazení:
/doplněno ve kterých kapelách jednotliví členové působili, nebo ještě působí/
Petr Vanča: kytara, zpěv
/Průzračný hospodský bluegrass/
Zdeněk Jelínek: kontrabas, zpěv
/Stará almara s Martinem Žákem, OSA (Občasná sešlost amatérů), Útlum/
Matouš Dvořák: cajon, kytara, zpěv
/Nonsense, občas hostuje na cajon v kapele Holokrci/
Rosťa Bártl: mandolína, zpěv
/Útlum, G.O.W./
Josef Boubín: housle, zpěv
Honza „Jack“ Bártl: banjo, fouk. harmonika, kytara, zpěv
/Divokej Bill, Holokrci, Country mix, Diagonála Y, Prsten, Vlčáci, Útlum, Zdraví játro, G.O.W./
Martin Fáček: zvukař

Kam na band, Úvaly 2016Koho jste již rozezpívali?
Co se týče hraní, tak cca 3x do měsíce zkoušíme a asi 3x měsíčně hrajeme. Zatim máme stálý angažmá v Úhříněvsi v Tankovně na Lišce nebo v Hudebním Klubu Palmovka /Rikatádo/. Zbytek hraní je většinou v okolních vesnicích, kde bydlíme, ale i třeba v Praze.
Musím ale zmínit Hospodu na dobrým místě v Úvalech, kde jsme měli možnost si zahrát poprvé. Bylo to letos v lednu, hned poté co nás oslovil Roman Martiňák, kterej hospodu vede. A že jí vede skvěle, o tom svědčí vysoká návštěvnost podniku. Byl plnej barák a neuvěřitelná, uvolněná atmosféra, bezvadný lidi i personál. Hrálo se nám výborně i navzdory tomu, že se nám nepodařilo zprovoznit odposlechy vypůjčeného aparátu. Ten večer se totiž nemohl zúčastnit náš dvorní zvukař Martin Fáček, kterej musel zvučit v Lucerně, kde pracuje. Mimochodem, teď jsem si vzpomněl, že on je vlastně taky z Úval, jak ses na to ptal, kolik nás je z Úval. A jelikož hraju na banjo i v Divokým Billovi bezmála 18 let a jezdím tam na zkoušky, tak už to tam znám taky jak vlastni boty.

Kdo se na vás může obrátit, když hledá na akci dobrou kapelu?
S kapelou hrajeme převážně country, bluegrass, folk-rock… zatím, ale více méně převzatý repertoár. Máme, ale i vlastní tvorbu, se kterou by jsme chtěli prorazit třeba na festivaly nebo nějaký soutěže. Pořadatelé se sice nějací ozvali, ale potřebujeme ještě čas. Takže zatím hrajeme akce všeho druhu, kam nás pozvou, dle našeho zaměření …jsme schopní uhrát čtyři hodiny.

Kam na band
Žánr: Bluegrass, Country, Folkrock
Kontakt:
facebook KAM NA BAND
email kamnaband@gmail.com
tel. 775 130 873

Kam na band

Written by