Nové koupaliště v Úvalech je otevřené

Nové koupaliště v Úvalech je otevřené

Po čtyřech letech se v sobotu 29 června 2019 v Úvalech otevřelo nově vybudované koupaliště. Výše vstupného, provozní doba a dojmy z koupaliště v první ... číst příspěvek »

Šuple

Šuple

Na počátku byla myšlenka. Šárčina myšlenka. Myšlenka tak silná a upřímná, že bylo možné ji zhmotnit až do živého projektu, který ... číst příspěvek »

Poznejte své zastupitele z voleb 2018

Poznejte své zastupitele z voleb 2018

Známe své zastupitele? Je to trochu překvapující, ale následující seriál představující zvolené představitele města Úvaly je od roku 1989 vůbec ... číst příspěvek »

 

Nová sportovní hala

Kdo byl v sobotu na akvatrhu v sokolovně, nemohl přehlédnout novou halu na místě házenkářského hřiště.Halu přibližně za 2,5 mil. Kč postavila na úvěr místní „tělovýchovná jednota“. Nejde ale o sezónní halu nafukovací. Plachta je napnutá na konstrukci a takto bude hala fungovat celoročně. Při spodním okraji jsou otevírací „okna“ pro teplé období. To, že vzduch trvale cirkuluje i v zimě, je patrné z točících se větráků na hřebenu haly. Halu je potřeba ještě dovybavit. Bude se ještě instalovat osvětlení a vybírat topení. Do té doby prý není vůbec jasné, kolik bude vlastně provoz haly stát. Pokud byste si chtěli hřiště pronajmout, počítejte s letním pronájmem kolem 500 Kč za hodinu. Zimní cena bude prý kalkulována až podle první zkušenosti z provozu. O pronájem se prý již nyní zajímali i sportovci z kolínského oddílu,… Tak snad se do haly vejdou i úvalští.

Díky stavbě haly město musí paradoxně řešit kam umístit výuku tělocviku základní školy, která házenkářské hřiště s umělkou používala. Škola nyní platí „sokolu“ nájem 500 000 Kč ročně za sokolovnu. Podle zápisu z finančního výboru z 2. 12. 2014 budou zastupitelé 16. 12. 2014 rozhodovat o „pomoci“ (dotaci nebo nájmu na příštích 10 let) 2 mil. Kč na stavbu právě této haly.

FOTO:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Hala není hotová, chybí zejména osvětlení a topení.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Co mě jako první napadlo, když jsem halu poprvé uviděl? Divokej Bill nám tu už asi nezahraje…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Vstupní tunel je ještě nedodělaný. Potřeba bude také nový povrch hřiště.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Hangár …

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
… hangár jako kostel.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Vstup do haly bude tunelem od tělocvičny.