Odjezdy – vlak, bus

Odjezdy – vlak, bus

Veřejná doprava ve městě je součástí Pražské integrované dopravy. V následujícím seznamu autobusových zastávek si kdykoli zjistíte aktuální nejbližší spoj. Zobrazí ... číst příspěvek »

Práce

Práce

Inzerce práce na titulní stránce Uvaly.cz Nabídky volných pracovních pozic nebo brigády zobrazíme přímo v novinkách na Uvaly.cz Kontaktujte redakci s textem nabídky. Aktuální ... číst příspěvek »

Odpady

Odpady

Sběrný dvůr Úvaly (od 1.6.2020) Od června 2020 je v provozu nově vybudovaný sběrný dvůr města Úvaly na Hostíně (za stavebninami ... číst příspěvek »

Příroda, památky

Příroda, památky

Město Úvaly díky svému umístění v údolí potoka Výmoly má stále ještě místa, kde je příroda nedotčená výstavbou. Stále zde můžete ... číst příspěvek »

Rozhledna Vinice

Rozhledna Vinice

Snad již v roce 2007 vznikl nápad na stavbu dřevěné rozhledny na vršku nad městem – na Vinici. K realizaci stavby rozhledny ... číst příspěvek »

Nové bydlení v Úvalech

Nové bydlení v Úvalech

Lavina rozrůstání čtyřtisícového města na více než 12,5 tisíc obyvatel (a ve hře jsou další stovky obyvatel k tomu navíc) spouští schvalování ... číst příspěvek »

 

Nová sportovní hala

Kdo byl v sobotu na akvatrhu v sokolovně, nemohl přehlédnout novou halu na místě házenkářského hřiště.Halu přibližně za 2,5 mil. Kč postavila na úvěr místní „tělovýchovná jednota“. Nejde ale o sezónní halu nafukovací. Plachta je napnutá na konstrukci a takto bude hala fungovat celoročně. Při spodním okraji jsou otevírací „okna“ pro teplé období. To, že vzduch trvale cirkuluje i v zimě, je patrné z točících se větráků na hřebenu haly. Halu je potřeba ještě dovybavit. Bude se ještě instalovat osvětlení a vybírat topení. Do té doby prý není vůbec jasné, kolik bude vlastně provoz haly stát. Pokud byste si chtěli hřiště pronajmout, počítejte s letním pronájmem kolem 500 Kč za hodinu. Zimní cena bude prý kalkulována až podle první zkušenosti z provozu. O pronájem se prý již nyní zajímali i sportovci z kolínského oddílu,… Tak snad se do haly vejdou i úvalští.

Díky stavbě haly město musí paradoxně řešit kam umístit výuku tělocviku základní školy, která házenkářské hřiště s umělkou používala. Škola nyní platí „sokolu“ nájem 500 000 Kč ročně za sokolovnu. Podle zápisu z finančního výboru z 2. 12. 2014 budou zastupitelé 16. 12. 2014 rozhodovat o „pomoci“ (dotaci nebo nájmu na příštích 10 let) 2 mil. Kč na stavbu právě této haly.

FOTO:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Hala není hotová, chybí zejména osvětlení a topení.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Co mě jako první napadlo, když jsem halu poprvé uviděl? Divokej Bill nám tu už asi nezahraje…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Vstupní tunel je ještě nedodělaný. Potřeba bude také nový povrch hřiště.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Hangár …

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
… hangár jako kostel.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Vstup do haly bude tunelem od tělocvičny.