Stojí tu za řeč jen pár domů a pomníků

Stojí tu za řeč jen pár domů a pomníků

Do soutěže Stavba roku Středočeského kraje se letos přihlásilo 20 staveb. Mezi letošními přihlášenými stavbami bojuje o ocenění i úvalské náměstí. ... číst příspěvek »

Od Panenství k Divokému západu

Od Panenství k Divokému západu

Nová kniha Od Panenství k Divokému západu s podtitulem Marie Majerová vychází 20. října 2019. Kniha psaná více než dva roky dozrála a byla ... číst příspěvek »

Úvaly, Říčany a vnější okruh Prahy

Úvaly, Říčany a vnější okruh Prahy

Shrnutí připravovaných dopravních staveb v okolí Úval a Říčan. ... číst příspěvek »

 

Nové koupaliště v Úvalech je otevřené

Po čtyřech letech se v sobotu 29 června 2019 v Úvalech otevřelo nově vybudované koupaliště. Výše vstupného, provozní doba a dojmy z koupaliště v první den jeho otevření, …

hurá na otevření koupaliště – už v půl desáté se tvoří fronta u pokladny, první příchozí dostali dokonce u občerstvení šampíčko s jahodou zdarma. Stříhání pásky, proslov. Pak delší čekání na zakoupení vstupenek a výběr posezení na travičce. Fronta se rozptyluje po loukách do stínu i na slunce. Voda osvěžující, prý 23°C, někdo se třepe, já jásám. Perfektní. Odpoledne děsně lidí (mě moc ne známí), hodně aut na parkovišti v Jirenské a hodně těch, co chtěli jet až k pokladně, policie měla co dělat, velitelka asi do večera přijde o hlasivky.

Ve vodě to není na stojáka, dá se pořád pěkně plavat, voda furt čistá a bez zápachu chlóru. Záchody také poměrně čisté, trocha vody na podlaze kapající z plavek. Fronty u občerstvení uměřené a dost odsýpající. Pořád v 16 hod. lidi přicházeli a někdo odcházel. Po okraji procházejí od rána dva, tři plavčíci. Hodně lidí volilo stín, který tam i odpoledne byl a dalo se pořád vybrat, kam si sednout a lehnout, ale tak 20 cm mezi dekami aj. lehacími prostředky. Dost lidí mělo malé stany – stínítka. Mrňata pobíhají ve vyvýšeném bazénku a prolézají pod pršící houbou.

Přicházející se podivují trávníku. „Hele, to je umělá travička!!! Nene, živá, položená a udržovaná!!! Myslíte, že vydrží???“ „Určitě, věřím!!!“

postřehy z návštěvy koupaliště napsala Alena Janurová
foto: Alena Janurová

 

koupaliště otevřeno Po – Ne, 9:00 – 20:00 (29.6. – 30.9.2019)
celodenní vstupné 120 Kč, od 16. hod. 70 Kč
studenti celodenní 80 Kč, od 16. hod. 50 Kč
děti do 150 cm celodenní 70 Kč, od 16. hod. 40 Kč
děti do 100 cm zdarma
důchodci, ZTP celodenní 70 Kč, od 16. hod. 40 Kč
rodinné 2+2 celodenní 290 Kč, od 16. hod. 150 Kč
rodinné 1+2 celodenní 240 Kč, od 16. hod. 100 Kč
sleva 10 vstupů za cenu 7
pro parkování je ulice Mánesova uzavřena, parkoviště pro koupaliště je na travnaté ploše přístupné z ulice Jirenská (křižovatka Jirenská / Muchova)
Martin Slavík, se sídlem Kozmíkova 1102/5, 102 00 Praha 10, IČO 65429125
web: https://koupaliste-uvaly0.webnode.cz
facebook: https://www.facebook.com/KoupalisteUvaly

 


foto: zachraňme koupaliště