Odjezdy – vlak, bus

Odjezdy – vlak, bus

Veřejná doprava ve městě je součástí Pražské integrované dopravy. V následujícím seznamu autobusových zastávek si kdykoli zjistíte aktuální nejbližší spoj. Zobrazí ... číst příspěvek »

Práce

Práce

Inzerce práce na titulní stránce Uvaly.cz Nabídky volných pracovních pozic nebo brigády zobrazíme přímo v novinkách na Uvaly.cz Kontaktujte redakci s textem nabídky. Aktuální ... číst příspěvek »

Odpady

Odpady

Sběrný dvůr Úvaly (od 1.6.2020) Od června 2020 je v provozu nově vybudovaný sběrný dvůr města Úvaly na Hostíně (za stavebninami ... číst příspěvek »

Příroda, památky

Příroda, památky

Město Úvaly díky svému umístění v údolí potoka Výmoly má stále ještě místa, kde je příroda nedotčená výstavbou. Stále zde můžete ... číst příspěvek »

Rozhledna Vinice

Rozhledna Vinice

Snad již v roce 2007 vznikl nápad na stavbu dřevěné rozhledny na vršku nad městem – na Vinici. K realizaci stavby rozhledny ... číst příspěvek »

Nové bydlení v Úvalech

Nové bydlení v Úvalech

Lavina rozrůstání čtyřtisícového města na více než 12,5 tisíc obyvatel (a ve hře jsou další stovky obyvatel k tomu navíc) spouští schvalování ... číst příspěvek »

 

Nové koupaliště v Úvalech je otevřené

Po čtyřech letech se v sobotu 29 června 2019 v Úvalech otevřelo nově vybudované koupaliště. Výše vstupného, provozní doba a dojmy z koupaliště v první den jeho otevření, …

hurá na otevření koupaliště – už v půl desáté se tvoří fronta u pokladny, první příchozí dostali dokonce u občerstvení šampíčko s jahodou zdarma. Stříhání pásky, proslov. Pak delší čekání na zakoupení vstupenek a výběr posezení na travičce. Fronta se rozptyluje po loukách do stínu i na slunce. Voda osvěžující, prý 23°C, někdo se třepe, já jásám. Perfektní. Odpoledne děsně lidí (mě moc ne známí), hodně aut na parkovišti v Jirenské a hodně těch, co chtěli jet až k pokladně, policie měla co dělat, velitelka asi do večera přijde o hlasivky.

Ve vodě to není na stojáka, dá se pořád pěkně plavat, voda furt čistá a bez zápachu chlóru. Záchody také poměrně čisté, trocha vody na podlaze kapající z plavek. Fronty u občerstvení uměřené a dost odsýpající. Pořád v 16 hod. lidi přicházeli a někdo odcházel. Po okraji procházejí od rána dva, tři plavčíci. Hodně lidí volilo stín, který tam i odpoledne byl a dalo se pořád vybrat, kam si sednout a lehnout, ale tak 20 cm mezi dekami aj. lehacími prostředky. Dost lidí mělo malé stany – stínítka. Mrňata pobíhají ve vyvýšeném bazénku a prolézají pod pršící houbou.

Přicházející se podivují trávníku. „Hele, to je umělá travička!!! Nene, živá, položená a udržovaná!!! Myslíte, že vydrží???“ „Určitě, věřím!!!“

postřehy z návštěvy koupaliště napsala Alena Janurová
foto: Alena Janurová

 

koupaliště otevřeno Po – Ne, 9:00 – 20:00 (29.6. – 30.9.2019)
celodenní vstupné 120 Kč, od 16. hod. 70 Kč
studenti celodenní 80 Kč, od 16. hod. 50 Kč
děti do 150 cm celodenní 70 Kč, od 16. hod. 40 Kč
děti do 100 cm zdarma
důchodci, ZTP celodenní 70 Kč, od 16. hod. 40 Kč
rodinné 2+2 celodenní 290 Kč, od 16. hod. 150 Kč
rodinné 1+2 celodenní 240 Kč, od 16. hod. 100 Kč
sleva 10 vstupů za cenu 7
pro parkování je ulice Mánesova uzavřena, parkoviště pro koupaliště je na travnaté ploše přístupné z ulice Jirenská (křižovatka Jirenská / Muchova)
Martin Slavík, se sídlem Kozmíkova 1102/5, 102 00 Praha 10, IČO 65429125
web: https://koupaliste-uvaly0.webnode.cz
facebook: https://www.facebook.com/KoupalisteUvaly

 


foto: zachraňme koupaliště