Nové koupaliště v Úvalech je otevřené

Nové koupaliště v Úvalech je otevřené

Po čtyřech letech se v sobotu 29 června 2019 v Úvalech otevřelo nově vybudované koupaliště. Výše vstupného, provozní doba a dojmy z koupaliště v první ... číst příspěvek »

Šuple

Šuple

Na počátku byla myšlenka. Šárčina myšlenka. Myšlenka tak silná a upřímná, že bylo možné ji zhmotnit až do živého projektu, který ... číst příspěvek »

Poznejte své zastupitele z voleb 2018

Poznejte své zastupitele z voleb 2018

Známe své zastupitele? Je to trochu překvapující, ale následující seriál představující zvolené představitele města Úvaly je od roku 1989 vůbec ... číst příspěvek »

 

Otevřeno? Zavřeno?

Vodafon by se měl asi nad svým přístupem k životnímu prostředí a svým zákazníkům zamyslet. Nejdřív nám vrčel „jako mobilní“ vysílač v lese na kopci na celé Úvaly. Když se po letech odhodlal spolu s dalším operátorem ke stavbě vysílače, dostal od města zelenou s podmínkou využití stavby jako rozhledny.

Tak jak je rozhledna pro všechny turisty zakreslená v mapách, tak ji tam najdete. Zamčenou. Ti drzejší projdou zamčenými dvířky se zbytky pletiva a pokochají se rozhledem na svahy nad Úvaly, kde pole vystřídá satelitní zástavba bytovek pro ty, kteří chtějí bydlet v přírodě…

rozhledna Úvaly