Zničit ekonomickou nezávislost lidí za každou cenu

Zničit ekonomickou nezávislost lidí za každou cenu

Když je ekonomická bída, je čas věci změnit. Začalo to nenápadně. V podstatě pro dobro většiny lidí.   ... číst příspěvek »

Co se děje za humny 3/2020

Co se děje za humny 3/2020

Přehled dění … Úvaly u moře, noční plameny, čekání na volby, šicí domobrana, nakupovací antireklama, bestie co myslí i na Úvaly, klikání pro ... číst příspěvek »

Od Panenství k Divokému západu

Od Panenství k Divokému západu

Nová kniha Od Panenství k Divokému západu s podtitulem Marie Majerová vychází 20. října 2019. Kniha psaná více než dva roky dozrála a byla ... číst příspěvek »

Šuple

Šuple

Na počátku byla myšlenka. Šárčina myšlenka. Myšlenka tak silná a upřímná, že bylo možné ji zhmotnit až do živého projektu, který ... číst příspěvek »

 

Placení mýta od ledna 2020

Od 1. 1. 2020 se placení mýta týká i silnice Úvaly – Kolín.
/aktualizováno o informaci k placení při průjezdu městem Úvaly/

S rozšířením placení mýtného z 1400 na 2300 km českých silnic je zpoplatněna také silnice 12 Praha – Kolín, která prochází městem Úvaly.

Zpoplatnění je stanoveno podle typu vozidla a ujeté vzdálenosti po zpoplatněné pozemní komunikaci. Úhradě mýtného podléhá užití zpoplatněné pozemní komunikace silničním motorovým vozidlem nejméně se čtyřmi koly, jehož největší povolená hmotnost činí více než 3,5 tuny.

Mýto je monitorováno satelitním systémem s kontrolní podporou kamer na mýtných branách a mobilních jednotkách.


FOTO: Mýtná brána v listopadu 2019 nově vyrostla na silnici mezi Úvaly a Tuklaty před benzinovou stanicí.

Nákladní automobil podle počtu náprav a emisní třídy zaplatí za jednosměrné projetí silnice 12 na trase Praha – Kolín mezi 27,02 až 134,06 Kč. Autobus (nejlepší emisní třída EEV) na trase Úvaly – Kolín a zpět zaplatí 54,72 Kč. Školní zájezdy a cesty do krytého bazénu to dramaticky neprodraží, ale počet a výše daní a poplatků placených státu, přes postupující elektronizaci celé společnosti, stále roste.


Mapa zpoplatněných komunikací, zdroj mytocz.eu

Na silnici Praha – Kolín jsou z placení vyloučeny úseky průjezdu obcemi (např. Rostoklaty, Úvaly,…). Placení mýta se tak netýká např. průjezdu nákladního automobilu v Úvalech z Radlické čtvrti po silnici „12“ do sběrného dvoru na Hostíně. Placené úseky jsou označeny dopravní značkou „mýtné“ a „konec mýtného“.

Správu mýtného systému pro stát zajišťuje společnost CzechToll. Tato společnost patří do skupiny firem, ve kterých vlastnicky figuruje Petr Kellner (*1964)  – mj. vlastní telefonní společnost O2 a českou telekomunikační infrastrukturu CETIN a ČD Telematika, mediální společnost CME s televizí NOVA, společnost poskytující půjčky Home Credit, skupinu internetových obchodů Mall – CZC, Košík, Heureka,…
další informace na wikipedia.org