Poval do Úval

18. července v Úvalech:
Hudební festival, freestyle skoky na kolech, MTB, BMX, hip-hop, breakdance, beatbox, celodenní hudební produkce punk, rock …
červencový hudební festival v Úvalech…

V červenci proběhne v Úvalech nová akce – Hudební a volnočasový festival. Přímo od organizátorů se dozvíme, na co se máme o letních prázdninách pod Sokolovnou těšit. Na otázky odpovídá Vojtěch Havlovec z agentury „Stop Zevling“ a Martin Rut z Úval.

2015 Poval do Úval18. 7. 2015, od 10:00 – venkovní travnatá plocha pod Sokolovnou, do (19. 7.) 2:00
VOLNÁ ZÓNA: 1. stage – SOKOLOVNA – Elements crew – závody a workshop hip-hop a breakdance tance, DJS, beatbox exhibice
PLACENÁ ZÓNA: 2. stage – DIRTJUMP AREA – závody MTB a BMX – závody ve freestyle skocích na bikes.
PLACENÁ ZÓNA: 3. MAIN STAGE, kapely ŠVIHADLO, IVAN HLAS & Trio, FAST FOOD ORCHESTRA, ELEKTRÜCK MANN, TOTÁLNÍ NASAZENÍ, SCREAMING RATS, TRES UDOS
Vstupné: předprodej 160 Kč, na místě 200 Kč.
www.facebook.com/events/482446028574825/#

Jak vznikl nápad na uspořádání takové akce v Úvalech?
Martin: Táta říkal, že v Úvalech schází pořádná akce, jako býval „Ouvalskej bigbít“.

Táta je rocker, že do toho mluví?
Táta je kytarista ve Visacím zámku… Na Čeřínek festu /pořádá jej byskatarista Jurda z Divokýho Billa/ se táta ptal Vaška Bláhy, jestli bude „Ouvalskej bigbít“. Tak vznikl nápad udělat trochu jinou akci.

Na jaké úrovni tato akce bude?
Vojta: Naše agentura pořádá podobné akce na Černém Mostě, takže zkušenosti máme. V červenci v Úvalech uvidíme a uslyšíme hudbu, tanec, soutěže, závody a exhibice na kolech MTB, BMX,… Očekáváme, že přijdou mladí od 10 do 99 let 🙂
Bude to na ploše pod Sokolovnou a v Sokolovně bude taneční vystoupení. Musím poděkovat za podporu taky starostovi Petru Boreckému, pod jehož záštitou se akce koná.

2015 Poval do Úval
Elements crew

STOPZEVLING v Úvalech. Co tedy uvidíme, uslyšíme?
Vojta: Co se týká kol, tak se do Úval sjedou kvalitní jezdci, takže uvidíme „top“ free-stylový skoky. Vidět bude určitě kolem 50 jezdců z celé ČR, to bude na celé odpoledne. Exhibice, saltíčka pozadu,…
Martin: U Lukáše Krista správce úvalského „dirt parku“ se mohou hlásit další zájemci.
Skákat se bude i do živé hudby. Hrát budou zajímavý kapely, od mexického punku, český punk Totální nasazení, až po legendární ELEKTRÜCK MANN, nebo FAST FOOD ORCHESTRA, a pro starší IVAN HLAS & Trio,… Trochu do punku.

2015 Poval do Úval

To pomáhal shánět táta?
Martin: Ne, já kolem festivalů dělám už několik let. Jezdím jako technik, teď třeba jedu 1,5 měsíce šňůru kapely Kabát. Tady se doplňujeme s Vojtou.
Vojta: V Sokolovně bude výborné taneční vystoupení. To zaštiťuje úvalský Radek Brush, takže kvalita vystoupení je zajištěná. To je ve „volné“ neplacené zóně. V placené oplocené zóně dole pod Sokolovnou bude vystoupení na kolech a hudební scéna. Úroveň je zajištěná. Ceny podpořil Red Bull.
Určitě zveme celou rodinu – děti, rodiče i prarodiče.

Díky za pozvání. Ať se vám povede první startovací ročník!

dirt zona
Pohled z věže na doskočiště a trať.

 

Written by