Vzpomínkový koncert The SNAILS

Úvaly:: Úvalská legenda The SNAILS … Vzpomínkový koncert na fotbalovém hřišti v sobotu 28. 3. 2015.

Od 19:00 promítání dokumentu – Ouvalskej bigbít
Od 20:00 koncert
Hosté: Pavel Ryšánek – Hekelén tekelén * Zlatko Hejma, Zbyněk Jaroš – Rolling Stones R. Praha * Max Brezina Bass – Rakousko * Pavel Jagger – and the end Praha * Milan Rytina ex Snails * Pavel Vaněk – XXL Praha

The SNAILS Úvaly

Chtěl bych tímto vzpomenout, že nás opustil zakládající člen naší skupiny, vynikající spoluhráč a kamarád Láďa Jelínek.
Láďa byl člověk upřímný, zásadový a všude velmi oblíbený pro svoji přátelskou povahu, který neznal problém odstranit nějakou závadu v elektrice a elektronice.
Půl života zasvětil elektrické kytaře a vynálezům. V šedesátých letech mně Láďa ukázal doma na půdě, jak sám vyrobil televizor, když televize ještě nebyla samozřejmostí v každé domácnosti. Tím jeho pokusy nekončily, stavěl také veškerou aparaturu pro SNAILS.
Ostatní sháněli reproduktory po vlacích a odmontovávali z rádií do reprobeden.
Jako první nám na základní škole ukázal fotografii i BEATLES a tím se nastartovala věrnost této hudbě a vznik první beatové kapely v Úvalech. V elektronice neustále objevoval nové věci, stavěl a obnovoval zesilovače pro naši kapelu doposud.
Vzpomínám, když jsme hráli v 60. letech v úvalské sokolovně na plese a při přestávce se ozvala rána a do stropu vyletěl stříbrný staniol z vyhořelého trafa, lidé mysleli, že je to nějaký efekt. Bohužel to vyhořela půlka zesilovače. Láďa vzal kleště, vyštípal nějaké součástky, dráty a řekl, tak bude hrát jen půlka. Vše se na tento poloviční zesilovač dohrálo a Láďa měl zas co opravovat.
Chtěl jsem jenom připomenout, že nikdy nezapomeneme na našeho kamaráda a zakládajícího člena SNAILS, který svým talentem a nábojem rytmické kytary a ve zpěvu nám bude stále scházet.
Věřím, že tam nahoře nás bude dirigovat dál a že přezdívka Křižík byla opodstatněná.
Za skupinu SNAILS P.H.

 

Written by