Spojka Úvaly – Říčany místo dálničního obchvatu

Spojka Úvaly – Říčany místo dálničního obchvatu

Stavbu dálničního obchvatu Prahy předběhne stavba nové silnice Úvaly – Říčany. Stát a kraj za sedmikilometrovou propojku kolem středočeských vesnic Škvorec, Zlatá, ... číst příspěvek »

Šuple

Šuple

Na počátku byla myšlenka. Šárčina myšlenka. Myšlenka tak silná a upřímná, že bylo možné ji zhmotnit až do živého projektu, který ... číst příspěvek »

Máme toho dost

Máme toho dost

V Úvalech proběhlo třetí setkání lidí, kteří podporují výzvu spolku „Milion chvilek“ pro demokracii. Spolek pořádá demonstrace v Praze, a v regionech se ... číst příspěvek »

 

Chatka na Vinici, aneb poraďte, co s tím ?

Chatka, která je „volná“ – zbourat nebo najdete využití? Poradíte městu nějaké řešení?

Z webu www.otevreneuvaly.cz přebíráme příspěvek starosty města. Najde se někdo s dobrým nápadem jak naložit s opuštěným majetkem?

 

 

Chatka na Vinici, aneb poraďte, co s tím ?

Na Vinici se nachází objekt staré, snad myslivecké chatky, která ani není zapsána v katastru nemovitostí. Dnes tam občas přespávají bezdomovci, jinak je chatka vybydlená.

Letos by v této oblasti měla začít výstavba z dotace Pošembeří – odpočinkové místo zvané Stonehenge ( http://www.mestouvaly.cz ). Součástí této akce je i likvidace této chatky. Ozvali se někteří Úvaláci, že by to byla škoda a že by se chatka možná dala využít i jinak. Máte nějaký nápad (který by byl realizovatelný i dlouhodobě provozně)? Těšíme se na podněty v diskusi.

Petr Borecký, starosta města
22. 2. 2015

Chatka na Vinici