Máme toho dost

Máme toho dost

V Úvalech proběhlo třetí setkání lidí, kteří podporují výzvu spolku „Milion chvilek“ pro demokracii. Spolek pořádá demonstrace v Praze, a v regionech se ... číst příspěvek »

Jan Tesař halovým mistrem republiky

Jan Tesař halovým mistrem republiky

Je držitel historicky druhého nejlepšího času na 400 m v ČR 45,73. Běhá za „Atletiku Stará Boleslav“, ale vyrostl v Úvalech, prošel například ... číst příspěvek »

Úvalské přikázání – nezaparkuješ

Úvalské přikázání – nezaparkuješ

Starosta města Úval Petr Borecký a doc. Ing. Jiří Čarský, Ph.D. z ČVUT prezentovali projekt regulace parkování v Úvalech kolem nádraží.   K ... číst příspěvek »

Úvalské přikázání  – nepostavíš

Úvalské přikázání  – nepostavíš

V Úvalech platí od 1.2.2019 stavební uzávěra. ... číst příspěvek »

Rok 2019 bude pro Úvaly nejtěžší

Rok 2019 bude pro Úvaly nejtěžší

Městu chybí 5 mil. Kč a finanční situace může být ještě horší. Lékem může být prodej majetku, developerské sídliště na polích ... číst příspěvek »

 

DortNEdort

Dnes proběhl v hotelu Ambassador v Praze slavnostní galavečer „PODNIKAVÁ ŽENA ROKU“. Úvaly reprezentovala více než důstojně Lucie Kunčarová.

Podnikavá žena roku je již čtvrtým rokem vyhlášena ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR, Raiffeisenbank a platformou ŽENY s.r.o. v rámci galavečera ke dni podnikatelů.
Podnikatelská aktivita Lucie se po posouzení více než 300 projektů dostala mezi TOP 20 projektů letošního roku a hlasování veřejnosti ji vybralo mezi 10 nejlepších projektů.

Čím podnikatelský příběh Lucie zaujal? Po pracovních zkušenostech jako zaměstnanec Komerční banky a následně Citibank v oblasti marketingu a produktů se Lucii před čtyřmi lety narodil syn Vojtík. Jako miminko byl hodný a tak maminka měla i chvilky volného času. Vše začalo dortem pro svého bratra, když se mu narodila holčička. Jenže to nebyl obyčejný dort. Vyrobila totiž dort nedort, z dětských plenek. Dárek, který není sladký k jídlu, ale krásně upravený z věcí, které udělají radost. První dort se Lucii rozpadl, ale to ji neodradilo.

  
FOTO: www.facebook.com/dortnedort

Přišla další poptávka po dortu, pak další,… Ale Lucii napadají jiné a další varianty obsahu dortů. Zakládá webovou stránku, facebook, spouští e-shop, reklamu, … Dnes ji denně někdy přijde až 20 objednávek a poradí si i s objednávkou, kterou si zákazník přijede vyzvednout do Úval za 20 minut. Manžel ji podpořil a tak má svoji dílnu na přípravu i sklad materiálu.

e-shop Lucie … www.dortnedort.cz
facebookové stránky … www.facebook.com/dortnedort

Co Lucii motivuje k podnikání? „Motivem je samozřejmě i to, že chci trávit co nejvíc času s Vojtíkem. A co se týká skloubení práce s péči o něj – takhle to jde krásně. Kdybych měla někde dělat od osmi do pěti, bylo by to daleko složitější. Podnikání mi dává daleko větší svobodu.“ říká spokojená Lucie.


FOTO: shoptet.cz

Příprava dortů nedortů ji jde od ruky. Musí. Prozrazuje, že objednávek je hodně. „Měsíčně dělám přes 150 dortů.“ A její aktivita nemá hranic. Rozšiřuje záběr na Slovensko a pořizuje stroj na vyšívání. Do dortových dárků dává kvalitní věci, které nakupuje v zahraničí,… A nemusí prý zůstat jen u nedortů.

O Lucii určitě ještě uslyšíme. Je dobře, že i v Úvalech máme podnikavé sousedy. Lucie ale realistiky poznamená: „I když si Úvaláci objednávají dorty poměrně často, ještě dost místních o nás neví…“. Na oceněnou vítězku „podnikavou ženu roku“ skromné tvrzení.