Garážový výprodej aneb Slovanský průvan v Úvalech

Oblečení, kola, boty, hračky, knihy, nářadí, nádobí – cokoliv, co jste objevili při úklidu domácnosti a již neupotřebíte, může někomu udělat radost a sloužit dál.

Letošní úvalský garážový výprodej je naplánovaný na 21. 5. 2023 od 13:00 do 16:00 v části Slovany a Nové Slovany v Úvalech.

Garážový výprodej není bleší trh, nýbrž sousedská a společenská akce, kdy lidé nabízejí své poklady přímo před svým domem, klábosí se sousedy, navazují nové kontakty. Tuto akci máme na Slovanech od roku 2016, kdy první ročník rozjela Bohdana Valášková. Po několika letech od ní štafetu přebrala Denisa Husenská, která nám prozradí základní informace o této stále populárnější akci.

Kdo se může této akce zúčastnit se svojí nabídkou a co pro to má udělat?
Registrovat se může kdokoliv, kdo bydlí na Slovanech a má co nabídnout.
Pro účast je potřeba vyplnit pouze registraci, nebo zaslat email.
Poplatky se žádné neplatí. Po uzavření přihlášek připravíme mapky včetně prodejních míst. Ty budou k nahlédnutí na nástěnkách v Úvalech nebo na Facebookových stránkách.

Název „Slovanský průvan“ naznačuje, že se jedná o akci probíhající právě ve čtvrti Slovany. Mají šanci nabídnout své věci i sousedé z jiných částí Úval?
Úvaly jsou tak rozlehlé, že jsme akci směřovaly pouze na Slovany.
Novinkou od loňského roku je možnost využití travnaté plochy na fotbalovém hřišti na Slovanech, kde si mohou stánek rozložit i zájemci z jiných lokalit Úval či okolí.

Kolik prodávajících se této akce v Úvalech obvykle účastní? Dozvím se o umístění prodejních míst? Jaké věci jdou nejvíce na dračku?
V loňském roce se přihlásilo rekordních 33 zastávek. Rok od roku prodejních míst přibývá, tak věříme, že letos bude počet ještě vyšší.
A o co je největší zájem? Hlavně o kola, vybavení na lyže, boty a bundy pro větší děti. Též brzy mizí knihy, LEGO, stavebnice, Nerf pistole a věci do domácnosti, sazenice. 

Written by