Lesní klub Jungle

V květnu 2022 vznikla v Úvalech další lesní školka – Lesní klub Jungle pro děti od 3 do 6 let. Jungli najdeme v Radlické čtvrti na konci cesty proti zahradnictví vedoucí do svahu podél zahrad.

Jaký impuls způsobil založení Lesního klubu JUNGLE?
Ten impuls nám stále buší v srdci. Je to touha naplnit život radostí, smysluplnou činností. Je to láska k dětem, přírodě, naše hravost i tvořivost.

Pro jaké děti je klub určen?
Náš klub je orientačně pro děti od 3 do 6 let, od těch nejmenších, kteří už umí mluvit, spolupracovat, samostatně fungovat až po děti před nástupem do základní školy.

V jakém režimu váš klub funguje?
Fungujeme od pondělí do pátku ve zkráceném (8 – 13 hodin) nebo plném režimu (8 – 15 hodin). Denní program má svůj rytmus, který je opřen o společnou tvorbu a zábavu, volnou hru, pobyt v přírodě i spokojené bříško.

Jaký je rozdíl mezi „klubem“ a „školkou“?
Zjevný rozdíl je v prostředí, kde s dětmi nejvíce pobýváme. Ačkoliv máme útulné prostory a herny (srubová chaloupka, nově budovaná mongolská jurta), které báječně slouží v nepřízni počasí, nejraději trávíme čas venku pod širým nebem. Naše těžiště je v přírodě. Země, voda, oheň, vzduch.
Zároveň fungujeme v menších skupinách (kapacita 12 dětí), kde je snadné vnímat každého člena individuálně, pojmout se jako rodina.
Ten největší rozdíl (nebo spíše sloučení) pak tvoří člověk sám, svým vztahem k sobě, potažmo k okolí. Vnitřní teplo může plápolat kdekoliv.

Kde JUNGLE najdu a jak mohu dítě přihlásit?
Podrobnosti lze najít na našem webu www.junglesniklub.cz, kdy nás v případě nejasností můžete kontaktovat. Budeme se těšit!

odpovídal Jakub Tomeš

Written by