Pohár Posázaví – ohlédnutí, výsledky

Ohlédnutí za včerejším Pohárem Posázaví najdete ve fotogalerii na Rajčeti. Výsledky, o které asi až tak nejde, jsou na konci fotogalerie.

Dovolíme si přidat komentář jedním z účastníků z týmu Vinohradských šlapek:

Ty wado Vesmír to nemělo chybu! Letní počasí, na prezentaci v prvním řádku Pavel Kuda alias Indián, to bude nádherná vzpomínka na maratónské boje. Čekal jsem po pravdě letos větší balík, je nás jen kolem 15 kusů, ale kategorie nad 40 je nabitá k prasknutí. Líba, Indián, Standa Vohník, Kajman … no letos asi zlatý vesmír nezopakuji. Vyhup taky přijel, ale fakt jen zamávat, škoda…
Pod Ondřejov oťukávaná, tady se rozhodovat určitě nebude, Indiánovi dělat průvodce, vážil sem cestu autem přes 140km, tak si ho musíme opečovávat. Slítneme do Chocerad, a tady na nic nečekám a po kostkách to mydlím hlava nehlava, na mostě se ohlédnout a vidět, že nějaký mini náskok mám, jo to by mělo vyjít. Ale ještě nás zabrzdí hasičské auto, a pak již svoje watty vypustí Standa, hop mu do háku a jít po chvíli přes něj. Kde jsou?
Pohár Posázaví 2014ÁÁ už zleva letí Honzis stylově na velkou, Kapr, Líba, Indián, teď nebo nikdy, přeci musím zlomit to svoje prokletí jménem Vodslivy a vydržet s nimi až nahoru. Hůůů nohy z nebes, vrchařská symfonie, jen Standa svým občasným nečekaným vybočením z lajny naruší to vzájemné souznění. Otočit se a vidět to magické prázdno! Líba si bere na starost horizont na Ostředek, teď už to bolí, ale nohy jedou, Standa chytá díru, ale pod dálnici už je zase s námi, pěkný! Hltnout z bidonu, něco z kapsy a frčíme dál. Vzpomínám na jazykové skvosty, jak se tady vždy natěšeně řítíme do nové sezóny a teď tu jedu mistrovství vesmíru na čele v této vypečené sestavě! Do 40 je tady jen Honzis, nad 40 Líba, Indián, Standa a já a nad 50 Kapr. No bude to boj!
Divišov si bere za svůj znovu Líba, je jasné, že kdyby tu měl někoho výkonnostně k sobě, tak asi odjedou, takhle si všichni gumujeme držky, abychom ho uviseli. Jsme s ním, sestava se nemění a sjíždíme kolem Šternberka, letos kvůli rozkopané silnici objížďkou v protisměru Kolem Posázaví. Líba znovu kraluje na špici, za ním Indián a já. Most přes Sázavu a vzhůru na Zalíbenou nádhernými serpentinami. Kuwa, kde je brácha, kde je Kapr? Standa hlásí, že měl asi defekt . Nohy se mi zastavily, nějak se mi nechce jet dál… do háje, ta jeho přítomnost mě vždy naplňuje, že je to všechno tak, jak má být… No nic, musím dnes dál, musím zůstat v boji, dolítnout si kluky a kochat se výhledem na majestátný hrad
Skvělé chvíle, držet tempo Líby, nebo pozorovat Honzise, jak to drtí na velkou! Padáme k Zalíbené a doleva na Rataje, ještě Indiánovi říci, že přijde kostkové peklo a že musíme být u špice a pak si hloupě zalézt dozadu a nechat si díru po technickém sjezdu. To jsem pacient, myslel jsem, že to už bude pohoda klídek tabáček a Líba s Indiánem mají náskok min. 50 metrů! Honzis si je postupně sjíždí, ale já ze Standou se bezmocně plácáme a díra se zvětšuje! Do háje! Toto se nemělo stát!
Je vymalováno, díra narostla na 100 metrů a proti 3 většinou 2 nemají šanci. Ale cítíme se stále dobře, ještě hecuji Standu, že je musíme sjet, fouká proti, vzpomínám na Kapra, jak mi vyprávěl, že i Kolem Posázaví takto Líba odjel a on jel ve dvojce s Vitasem. Kolem hájovny zapnout dres, založit 53×11 a letět mokrým sjezdem na Talmberk. Ty wado, to jsou Top chvíle letošního Vesmíru, začínám je vidět a za každou zatáčkou jsou blíže a blíže! Je to tam! Vezu se znovu v háku, Standa přilítl se mnou! Tak to jsou okamžiky, pro které stojí za to žít!
Magnet na hlavní znovu bolí, ale teď v posledních závodech si bolest užívám, myslím na Míru Zbuzku, jedu pro něj… Sázava, Skalice, kopce má na starosti Líba a roviny Indián s Honzisem, tomu ani nic jiného nezbývá, má defekt řadicí páky a drtí 53×12. Já se Standou jsme spíše do počtu, špicím moc nedáváme. Údolím se vymotat na Vyžlovku, v hlavě si jen melu, jak to vykutálet se Standou, strašně moc si přeji tam stát, pod tou jabloní, vedle Indiána s Líbou. Netrefit teď nějakou jámu a šťastně se spouštět k Přišimasům, tempo polevilo, každý střádá drahocenné síly do cílového brdku na Skřivany. Standa to nevydržel a ještě před odbočkou nastupuje, ale ouha! Zatáčku nevybral a vystoupil si do škarpy. Tak to je vesmírné rozuzlení! Líba s Indiánem si to rozdávají, za nimi Honzis a já se již jen motám k bronzovému cíli. Letos to byl pro mě stav beztíže! Díky všem!
Kolíkáč, Pražské šlapky

Zdroj foto, další texty a fotogalerie:
http://www.vinohradskeslapky.com/akce.php?id_akce=2487#
http://vinohradskeslapky.rajce.idnes.cz

Written by