Nové koupaliště v Úvalech je otevřené

Nové koupaliště v Úvalech je otevřené

Po čtyřech letech se v sobotu 29 června 2019 v Úvalech otevřelo nově vybudované koupaliště. Výše vstupného, provozní doba a dojmy z koupaliště v první ... číst příspěvek »

Šuple

Šuple

Na počátku byla myšlenka. Šárčina myšlenka. Myšlenka tak silná a upřímná, že bylo možné ji zhmotnit až do živého projektu, který ... číst příspěvek »

Poznejte své zastupitele z voleb 2018

Poznejte své zastupitele z voleb 2018

Známe své zastupitele? Je to trochu překvapující, ale následující seriál představující zvolené představitele města Úvaly je od roku 1989 vůbec ... číst příspěvek »

 

Úvaly letecky

Nad Úvaly se proletěl dron. Třiceticentimetrová, čtyřvrtulová, asi kilová potvůrka má parametry, které nespadají pod povoleni úřadu civilniho letectvi, a dají se s ní pořídit velmi pěkné záběry… První video Jakub natočil na Vinici s přeletem nad Ztraceným korcem, Mlýnským rybníkem a náměstím. Jeho video se stalo na internetu na chvíli hitem…

Vinice, Ztracený korec, Mlýnský rybník (Prokůpčák), náměstí, lom:

Napadlo mě zachytit přestavbu viaduktu devět kanálů a Jakub byl hned pro, navíc počasí přálo…

 

dronÚplně obyčejný dron to není. Video je pořízené na režim autopilota ground station dronem „DJI F320 Phantom 2 Vision+“ s 14Mpix kamerou s tří osým závěsem a automatickou stabilizací. Baterie 5200mAh umožňuje půlhodinu letu. Dosah dálkového ovládání je 700 m. Maximální rychlost letu je 15 m/s.
Při poklesu napětí na minimální úroveň model umí dokonce nouzově automaticky sám přistát. S pomocí GPS je možné také určit přesnou polohu modelu, pokud dojde k úplnému vybití pohonného akumulátoru a model přistane v místě, kde by se těžko hledal. Také při ztrátě řídícího signálu z vysílače se model po krátké prodlevě ve visení vrátí do okruhu 10 m od místa vzletu uloženého v paměti řídící jednotky a po prodlevě 15 s ve visení automaticky přistane.

 

Přelet přes Homolku a Pařezinu :