Co se děje za humny 2019/3

Co se děje za humny 2019/3

Pošta před krachem s konkurencí v zádech, další zlato do Úval, Jan Psota provětrá listinu s druhou nejstarší zmínkou o existenci Úval … a další události ... číst příspěvek »

Jan Tesař halovým mistrem republiky

Jan Tesař halovým mistrem republiky

Je držitel historicky druhého nejlepšího času na 400 m v ČR 45,73. Běhá za „Atletiku Stará Boleslav“, ale vyrostl v Úvalech, prošel například ... číst příspěvek »

Poznejte své zastupitele z voleb 2018

Poznejte své zastupitele z voleb 2018

Známe své zastupitele? Je to trochu překvapující, ale následující seriál představující zvolené představitele města Úvaly je od roku 1989 vůbec ... číst příspěvek »

Úvalské přikázání – nezaparkuješ

Úvalské přikázání – nezaparkuješ

Starosta města Úval Petr Borecký a doc. Ing. Jiří Čarský, Ph.D. z ČVUT prezentovali projekt regulace parkování v Úvalech kolem nádraží.   K ... číst příspěvek »

Úvalské přikázání  – nepostavíš

Úvalské přikázání  – nepostavíš

V Úvalech platí od 1.2.2019 stavební uzávěra. ... číst příspěvek »

Rok 2019 bude pro Úvaly nejtěžší

Rok 2019 bude pro Úvaly nejtěžší

Městu chybí 5 mil. Kč a finanční situace může být ještě horší. Lékem může být prodej majetku, developerské sídliště na polích ... číst příspěvek »

 

Úvaly letecky

Nad Úvaly se proletěl dron. Třiceticentimetrová, čtyřvrtulová, asi kilová potvůrka má parametry, které nespadají pod povoleni úřadu civilniho letectvi, a dají se s ní pořídit velmi pěkné záběry… První video Jakub natočil na Vinici s přeletem nad Ztraceným korcem, Mlýnským rybníkem a náměstím. Jeho video se stalo na internetu na chvíli hitem…

Vinice, Ztracený korec, Mlýnský rybník (Prokůpčák), náměstí, lom:

Napadlo mě zachytit přestavbu viaduktu devět kanálů a Jakub byl hned pro, navíc počasí přálo…

 

dronÚplně obyčejný dron to není. Video je pořízené na režim autopilota ground station dronem „DJI F320 Phantom 2 Vision+“ s 14Mpix kamerou s tří osým závěsem a automatickou stabilizací. Baterie 5200mAh umožňuje půlhodinu letu. Dosah dálkového ovládání je 700 m. Maximální rychlost letu je 15 m/s.
Při poklesu napětí na minimální úroveň model umí dokonce nouzově automaticky sám přistát. S pomocí GPS je možné také určit přesnou polohu modelu, pokud dojde k úplnému vybití pohonného akumulátoru a model přistane v místě, kde by se těžko hledal. Také při ztrátě řídícího signálu z vysílače se model po krátké prodlevě ve visení vrátí do okruhu 10 m od místa vzletu uloženého v paměti řídící jednotky a po prodlevě 15 s ve visení automaticky přistane.

 

Přelet přes Homolku a Pařezinu :