Od panenství k divokému západu

Od panenství k divokému západu

Nová kniha Od panenství k divokému západu s podtitulem Marie Majerová vychází 20. října 2019. Kniha psaná více než dva roky dozrála a byla ... číst příspěvek »

Co se děje za humny 9/2019

Co se děje za humny 9/2019

Přehled dění v Úvalech v srpnu a září … od kultury, sousedského dění až po politiku. ... číst příspěvek »

Spojka Úvaly – Říčany místo dálničního obchvatu

Spojka Úvaly – Říčany místo dálničního obchvatu

Stavbu dálničního obchvatu Prahy předběhne stavba nové silnice Úvaly – Říčany. Stát a kraj za sedmikilometrovou propojku kolem středočeských vesnic Škvorec, Zlatá, ... číst příspěvek »

Šuple

Šuple

Na počátku byla myšlenka. Šárčina myšlenka. Myšlenka tak silná a upřímná, že bylo možné ji zhmotnit až do živého projektu, který ... číst příspěvek »

Máme toho dost

Máme toho dost

V Úvalech proběhlo třetí setkání lidí, kteří podporují výzvu spolku „Milion chvilek“ pro demokracii. Spolek pořádá demonstrace v Praze, a v regionech se ... číst příspěvek »

 

Úvaly letecky

Nad Úvaly se proletěl dron. Třiceticentimetrová, čtyřvrtulová, asi kilová potvůrka má parametry, které nespadají pod povoleni úřadu civilniho letectvi, a dají se s ní pořídit velmi pěkné záběry… První video Jakub natočil na Vinici s přeletem nad Ztraceným korcem, Mlýnským rybníkem a náměstím. Jeho video se stalo na internetu na chvíli hitem…

Vinice, Ztracený korec, Mlýnský rybník (Prokůpčák), náměstí, lom:

Napadlo mě zachytit přestavbu viaduktu devět kanálů a Jakub byl hned pro, navíc počasí přálo…

 

dronÚplně obyčejný dron to není. Video je pořízené na režim autopilota ground station dronem „DJI F320 Phantom 2 Vision+“ s 14Mpix kamerou s tří osým závěsem a automatickou stabilizací. Baterie 5200mAh umožňuje půlhodinu letu. Dosah dálkového ovládání je 700 m. Maximální rychlost letu je 15 m/s.
Při poklesu napětí na minimální úroveň model umí dokonce nouzově automaticky sám přistát. S pomocí GPS je možné také určit přesnou polohu modelu, pokud dojde k úplnému vybití pohonného akumulátoru a model přistane v místě, kde by se těžko hledal. Také při ztrátě řídícího signálu z vysílače se model po krátké prodlevě ve visení vrátí do okruhu 10 m od místa vzletu uloženého v paměti řídící jednotky a po prodlevě 15 s ve visení automaticky přistane.

 

Přelet přes Homolku a Pařezinu :