Co se děje za humny 9/2019

Co se děje za humny 9/2019

Přehled dění v Úvalech v srpnu a září … od kultury, sousedského dění až po politiku. ... číst příspěvek »

Spojka Úvaly – Říčany místo dálničního obchvatu

Spojka Úvaly – Říčany místo dálničního obchvatu

Stavbu dálničního obchvatu Prahy předběhne stavba nové silnice Úvaly – Říčany. Stát a kraj za sedmikilometrovou propojku kolem středočeských vesnic Škvorec, Zlatá, ... číst příspěvek »

Šuple

Šuple

Na počátku byla myšlenka. Šárčina myšlenka. Myšlenka tak silná a upřímná, že bylo možné ji zhmotnit až do živého projektu, který ... číst příspěvek »

Máme toho dost

Máme toho dost

V Úvalech proběhlo třetí setkání lidí, kteří podporují výzvu spolku „Milion chvilek“ pro demokracii. Spolek pořádá demonstrace v Praze, a v regionech se ... číst příspěvek »

 

Havajský závod 28. 10. na ČT Sport

Závod Ironman Havaj již zná své vítěze. Jak skončil Ondra Teplý?
Zeptali jsme se Ondry ještě před odletem na závod Ironman Havaj…

Jaký výsledek v prestižní světové soutěži bude pro tebe dobrý? S jakým přáním odlétáš?
Dostat se do cíle…

A první pozávodní dojmy /www.ondrateply.cz/:

… S ohledem na průběh beru čas 10:26h všema deseti. Od úvodního plavání mě totiž provázely, během celého závodu, neskutečné křeče snad do všech svalů v nohách. Vůbec mě to nepustilo do tepů (hlavně v cyklistické části, proto tak mizerný čas). Při každém pokusu o zrychlení tam byla. Přičítám to extrémnímu teplu a hlavně nedostatečném trénování v něm. Koňské dávky magnesia před a během vůbec nepomohly. Jinak celý průběh bez jakékoliv krize, což je dobré. Nejlepším Čechem podle očekávání profík Filip Ospalý za 9:10h až na 50.místě, který ihned po závodě prohlásil, že už nikdy. Snad to přehodnotí. Český rekord Martina Matuly 8:48h zůstal neohrožen. Vyhrál Sebastian Kienle (trénuje ho český Luboš Bílek) za neuvěřitelných 8:14h. Vše v 50 min dokumentu 28. 10. na ČT Sport. …

Splněno. Gratulujeme k výsledku!

Podrobnou reportáž z Havajského závodu a dění kolem něj, včetně spousty krásných fotografií najdete na www.ondrateply.cz

 

 /doplněno:/ záznam na http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10155440826-triatlon/214471291363005-ironman-2014-havaj