Odjezdy – vlak, bus

Odjezdy – vlak, bus

Veřejná doprava ve městě je součástí Pražské integrované dopravy. V následujícím seznamu autobusových zastávek si kdykoli zjistíte aktuální nejbližší spoj. Zobrazí ... číst příspěvek »

Práce

Práce

Inzerce práce na titulní stránce Uvaly.cz Nabídky volných pracovních pozic nebo brigády zobrazíme přímo v novinkách na Uvaly.cz Kontaktujte redakci s textem nabídky. Aktuální ... číst příspěvek »

Odpady

Odpady

Sběrný dvůr Úvaly (od 1.6.2020) Od června 2020 je v provozu nově vybudovaný sběrný dvůr města Úvaly na Hostíně (za stavebninami ... číst příspěvek »

Příroda, památky

Příroda, památky

Město Úvaly díky svému umístění v údolí potoka Výmoly má stále ještě místa, kde je příroda nedotčená výstavbou. Stále zde můžete ... číst příspěvek »

Rozhledna Vinice

Rozhledna Vinice

Snad již v roce 2007 vznikl nápad na stavbu dřevěné rozhledny na vršku nad městem – na Vinici. K realizaci stavby rozhledny ... číst příspěvek »

Nové bydlení v Úvalech

Nové bydlení v Úvalech

Lavina rozrůstání čtyřtisícového města na více než 12,5 tisíc obyvatel (a ve hře jsou další stovky obyvatel k tomu navíc) spouští schvalování ... číst příspěvek »

 

Nejbližší pivovar

Počasí nic moc, tak uděláme změnu. Dnes zavítejte do soukromého pivovaru, který je kousek od Úval a pivo mají výborné. Dnes slaví 14. výročí…

Hostinec v Kostelci nad Černými Lesy má nádech sbírky pivních suvenýrů a je to tak. Majitelé objektu – pivovaru postaveného před 176 lety jsou fandové do pivovarnictví. V oboru pracují a tento objekt si na začátku vybrali se znalostí starých  a chátrajících pivovarů po celé České republice. Leta dřiny party kamarádů a dalších dobrovolníků „po práci“, se projevují velmi pomalu, ale výsledek je fantastický.  Dnes se otevírá možnost opět projít budovu pivovaru i budovy unikátního osmibokého žentourového mlýna na dvoře a poslechnout si výklad z úst majitele. Zážitek je tak silný, že si odvezete sebou pivo a brzy se sem vrátíte.

14. výročí na stránkách pivovaru … www.pivovarkostelec.cz

První pivovar v Kostelci je uváděn již v roce 1482, dnešní stavba pochází z let 1836–39. Na fotografii (z roku 2014) majitel pivovaru u původního kotle.
pivovar Kostelec nad Černými Lesy

Chlouba pivovaru – nádherně opravené původní sklepy.
pivovar Kostelec nad Černými Lesy

V areálu chráněná technická památka – unikátní osmiboký žentourový mlýn.
pivovar Kostelec nad Černými Lesy

Od roku 2001 je v areálu také pivovarské muzeum, ale můžete si „zážitkově“ uvařit také vlastní pivo. (Pokud vydržíte asi  12 hodin hlídat proces výroby v krásně opraveném sklepě.)
pivovar Kostelec nad Černými Lesy

Kdo má zájem, může prolézt celou budovu, od sklepa až po půdu. Každý koutek je využitý, minimálně jako depozitář věcí, které jinde dosloužily.
pivovar Kostelec nad Černými Lesy

Boční sklepy…
pivovar Kostelec nad Černými Lesy