Nejbližší pivovar

Počasí nic moc, tak uděláme změnu. Dnes zavítejte do soukromého pivovaru, který je kousek od Úval a pivo mají výborné. Dnes slaví 14. výročí…

Hostinec v Kostelci nad Černými Lesy má nádech sbírky pivních suvenýrů a je to tak. Majitelé objektu – pivovaru postaveného před 176 lety jsou fandové do pivovarnictví. V oboru pracují a tento objekt si na začátku vybrali se znalostí starých  a chátrajících pivovarů po celé České republice. Leta dřiny party kamarádů a dalších dobrovolníků „po práci“, se projevují velmi pomalu, ale výsledek je fantastický.  Dnes se otevírá možnost opět projít budovu pivovaru i budovy unikátního osmibokého žentourového mlýna na dvoře a poslechnout si výklad z úst majitele. Zážitek je tak silný, že si odvezete sebou pivo a brzy se sem vrátíte.

14. výročí na stránkách pivovaru … www.pivovarkostelec.cz

První pivovar v Kostelci je uváděn již v roce 1482, dnešní stavba pochází z let 1836–39. Na fotografii (z roku 2014) majitel pivovaru u původního kotle.
pivovar Kostelec nad Černými Lesy

Chlouba pivovaru – nádherně opravené původní sklepy.
pivovar Kostelec nad Černými Lesy

V areálu chráněná technická památka – unikátní osmiboký žentourový mlýn.
pivovar Kostelec nad Černými Lesy

Od roku 2001 je v areálu také pivovarské muzeum, ale můžete si „zážitkově“ uvařit také vlastní pivo. (Pokud vydržíte asi  12 hodin hlídat proces výroby v krásně opraveném sklepě.)
pivovar Kostelec nad Černými Lesy

Kdo má zájem, může prolézt celou budovu, od sklepa až po půdu. Každý koutek je využitý, minimálně jako depozitář věcí, které jinde dosloužily.
pivovar Kostelec nad Černými Lesy

Boční sklepy…
pivovar Kostelec nad Černými Lesy

Written by