Představení zastupitelů – Bc. Ondřej Martinovský

Formou odpovědí na otázky se v seriálu medailonků seznamte s nově zvolenými zastupiteli města Úvaly pro období 2022 – 2026.

Údaje z kandidátky ODS 2022: 7. místo, Bc. Ondřej Martinovský, 42 let, manažer
Zvolen zastupitelem.

Jaká je vaše profesní dráha a pro jaké firmy jste pracoval? Jaké máte vzdělání?
Vystudoval jsem Gymnázium a následně Vysokou školu hotelovou s titulem Bc. Po škole jsem začal pracovat v oblasti nákupu potravin a postupně jsem prošel několika velkými obchodními řetězci od junior nákupčího až po vyšší management. V loňském roce jsem se, především z rodinných důvodů, rozhodl ukončit (či možná přerušit) kariéru v korporátním prostředí a nyní pracuji v menší, rodinné firmě, provozující prodejny delikates v Praze.

Kde a jak dlouho jste bydlel? Proč jste se rozhodl bydlet v Úvalech?
V Úvalech žiji od narození v rodinném domě.

Od kdy a s jakými výsledky se angažujete politicky?
Na začátku roku 2019 jsem byl jmenován členem finančního výboru, ve kterém bych rád pokračoval i v aktuálním volebním období. Nejsem (a dosud jsem nebyl) členem žádné politické strany.

Jak jste aktivní ve veřejném životě v Úvalech? Co bylo impulsem k rozhodnutí kandidovat v Úvalech v komunálních volbách?
Při práci ve výše zmíněném finančním výboru jsem začal přemýšlet nad tím, že bych se rád podílel na dění ve městě více. V Úvalech jsem vyrůstal, chodil  do MŠ, základní školy, mám zde mnoho přátel a celkově mám naše město opravdu rád. Nyní zde vyrůstají i moje dvě děti (nyní žáci 1.stupně ZŠ). Proto, když mě oslovil Alexis Kimbembe s nabídkou kandidovat do zastupitelstva za místí buňku ODS, nemusel jsem dlouho přemýšlet. Byť to může znít někomu pateticky, beru to jako možnost splácet svůj „dluh“ rodnému městu. To, že jsem byl „katapultován“ do zastupitelstva ze sedmého místa naší kandidátky, beru jako obrovský závazek nejen vůči těm, kteří mi dali hlas, ale vůči všem spoluobčanům Úval.

Jaký máte politický cíl? V jakém stavu má být naše město, abyste z komunální politiky odešel s pocitem splnění svých cílů?
Chci se aktivně podílet na tom, aby moje děti vyrůstaly ve městě, kde se skvěle žije a také abychom mohli být všichni ve městě pyšní na to, že jsme Úvaláci. Již v tomto volebním období před námi stojí mnoho výzev a velkých investičních projektů, které budou klíčové pro budoucí rozvoj města.

 

Written by