Představení zastupitelů – Mgr. Dana Poláková

Formou odpovědí na otázky se v seriálu 15 příspěvků seznamte se zastupiteli města Úvaly zvolenými pro období 2018 – 2022.

Údaje z kandidátky 2018: Otevřené Úvaly, 4/ Poláková Dana Mgr., 63, učitelka, bez politické příslušnosti
996 hlasů. Zvolena zastupitelkou.

Jaká je vaše profesní dráha a pro jaké firmy jste pracovala? Jaké máte vzdělání?
Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu University Karlovy v Praze. Většinu svého profesního života pracuji jako učitelka.
Nejdříve na ZŠ v Úvalech a po několikaleté pauze v obchodním oddělení soukromé firmy, kde jsem měla na starosti obchod s německy mluvícími zeměmi, jsem se vrátila do školství, a ještě v současné době působím na gymnáziu v Praze 9 Čakovicích.

Kde a jak dlouho jste bydlela? Proč jste se rozhodla bydlet v Úvalech?
V Úvalech bydlím od 8.3. 1978. Jak jsem se dostala do Úval? Získala jsem místo učitelky na zdejší základní škole a dostala byt v Úvalech, tehdy od OPBH Brandýs nad Labem.

Od kdy a s jakými výsledky se angažujete politicky?
Před 13 lety mě oslovili zakládající členové Otevřených Úval, jejich myšlenky a směrování, kterého chtěl a chce tento spolek dosáhnout mi byly a jsou blízké. Považuji se za aktivního člena. V letech 2010 -2014 jsem byla členkou Rady Města Úvaly.
Druhé volební období jsem předsedkyní školské komise Rady města Úvaly.

Jak jste aktivní ve veřejném životě v Úvalech? Co bylo impulsem k rozhodnutí kandidovat v Úvalech v komunálních volbách?
Od prvních týdnů, kdy jsem přišla do Úval jsem se zapojila do činnosti místního Sokola. Postupně jako členka, cvičitelka, a nakonec dlouhá léta jako členka výboru TJ Sokol Úvaly. Zapojit se do komunální politiky tak byl přirozený další krok.

Jaký máte politický cíl? V jakém stavu má být naše město, abyste z komunální politiky odešla s pocitem splnění svých cílů?
Chtěla bych aby naše město bylo příjemným místem pro život, s infrastrukturou, která odpovídá datu např. 2020. Konkrétně s bezpečnými chodníky v každé ulici, ulice se zpevněným, ne hliněným povrchem, město s dobrým školstvím, možnostmi pro sportovní a kulturní vyžití.
Pro tohle všechno budu zodpovědně hlasovat v zastupitelstvu Města Úvaly, nechci zklamat všech 996 voličů, kteří mi dali v posledních komunálních volbách svůj hlas.
Cíl……Otevřeně řečeno se mi snad každým rokem více vzdaluje. Možná, že to ani není cíl, jen idealistické přání.
V Úvalech máme jedny ulice, jedny děti a podle mého názoru je stálé zatahování do jakéhokoliv rozhodování „vy koalice, my opozice“ do života města, kde žije cca  6 000 obyvatel  velkou chybou, přepychem???!!!

 

Foto: www.otevreneuvaly.cz

Written by