Nové koupaliště v Úvalech je otevřené

Nové koupaliště v Úvalech je otevřené

Po čtyřech letech se v sobotu 29 června 2019 v Úvalech otevřelo nově vybudované koupaliště. Výše vstupného, provozní doba a dojmy z koupaliště v první ... číst příspěvek »

Šuple

Šuple

Na počátku byla myšlenka. Šárčina myšlenka. Myšlenka tak silná a upřímná, že bylo možné ji zhmotnit až do živého projektu, který ... číst příspěvek »

Poznejte své zastupitele z voleb 2018

Poznejte své zastupitele z voleb 2018

Známe své zastupitele? Je to trochu překvapující, ale následující seriál představující zvolené představitele města Úvaly je od roku 1989 vůbec ... číst příspěvek »

 

Představení zastupitelů – Mgr. Vojtěch Dvořáček

Formou odpovědí na otázky se v seriálu 15 příspěvků seznamte se zastupiteli města Úvaly zvolenými pro období 2018 – 2022.

Údaje z kandidátky 2018: PRO Úvaly, 3/ Dvořáček Vojtěch Mgr., 39, advokát, bez politické příslušnosti
850 hlasů. Zvolen zastupitelem.

Jaká je vaše profesní dráha a pro jaké firmy jste pracoval? Jaké máte vzdělání?
Nějaké vzdělání mám a na chleba a hypotéku to naštěstí stačí. Pro koho a kdy jsem pracoval rozebírat nesmím a nemohu, ale dá se říci, že jsem vlastně nikdy nebyl zaměstnaný. Nejradši dělám na tom, abych mohl nepracovat, když se mi zrovna nechce nebo se mi to nehodí.

Kde a jak dlouho jste bydlel? Proč jste se rozhodl bydlet v Úvalech?
Já jsem se popravdě moc nerozhodoval, do Úval jsem se narodil a přinejmenším „papírově“ byl vždy jejich obyvatelem.

Od kdy a s jakými výsledky se angažujete politicky?
Pokud lze mé účinkování v předvolebních aktivitách a následně v zastupitelstvu považovat za angažovanost politickou, tak někdy od června 2014.
Co se nějakých osobních výsledků týče, tak určitě moře ztraceného času, jedno trestní oznámení, a opakující se rozmrzelost nad arogancí nebo zaslepeností některých osob zúčastněných na dění ve městě. Ale když opustím negativistickou linku, tak taky hodně nových známých mezi chytrými a zajímavými lidmi, značné profesní i osobní zkušenosti, a čas od času i dobrý pocit, že se věci někam posouvají a mají smysl.

Jak jste aktivní ve veřejném životě v Úvalech? Co bylo impulsem k rozhodnutí kandidovat v Úvalech v komunálních volbách?
Těžko říct, co bylo impulsem nebo nějak vyvýšit jednu událost. Asi bych to označil jako několik osobních nebo profesních setkání s výsledky a dopady jednání a nejednání tehdejších představitelů města a úřadu, a na to navazující oslovení mými současnými kolegy. Popravdě, moc jsem se nikam zapojovat nechtěl, ale pak to skončilo jak to skončilo…

Jaký máte politický cíl? V jakém stavu má být naše město, abyste z komunální politiky odešel s pocitem splnění svých cílů?
Pokud se mám vyhnout přemílání obecných frází a líbivých větiček, tak je na tuto otázku velmi těžká odpověď. Vlastně ani nevím, jestli si tím plním nějaké své osobní cíle, spíš ne. Mohl bych možná odkázat na náš volební program, i když takový dokument je vždy výsledkem nějakého kompromisu mezi postoji jeho autorů a nemusí třeba mé názory vyjadřovat bezvýhradně.

Fotografie: web www.prouvaly.cz