Odjezdy – vlak, bus

Odjezdy – vlak, bus

Veřejná doprava ve městě je součástí Pražské integrované dopravy. V následujícím seznamu autobusových zastávek si kdykoli zjistíte aktuální nejbližší spoj. Zobrazí ... číst příspěvek »

Práce

Práce

Inzerce práce na titulní stránce Uvaly.cz Nabídky volných pracovních pozic nebo brigády zobrazíme přímo v novinkách na Uvaly.cz Kontaktujte redakci s textem nabídky. Aktuální ... číst příspěvek »

Odpady

Odpady

Sběrný dvůr Úvaly (od 1.6.2020) Od června 2020 je v provozu nově vybudovaný sběrný dvůr města Úvaly na Hostíně (za stavebninami ... číst příspěvek »

Příroda, památky

Příroda, památky

Město Úvaly díky svému umístění v údolí potoka Výmoly má stále ještě místa, kde je příroda nedotčená výstavbou. Stále zde můžete ... číst příspěvek »

Rozhledna Vinice

Rozhledna Vinice

Snad již v roce 2007 vznikl nápad na stavbu dřevěné rozhledny na vršku nad městem – na Vinici. K realizaci stavby rozhledny ... číst příspěvek »

Nové bydlení v Úvalech

Nové bydlení v Úvalech

Lavina rozrůstání čtyřtisícového města na více než 12,5 tisíc obyvatel (a ve hře jsou další stovky obyvatel k tomu navíc) spouští schvalování ... číst příspěvek »

 

Představení zastupitelů – Mgr. Vojtěch Dvořáček

Formou odpovědí na otázky se v seriálu 15 příspěvků seznamte se zastupiteli města Úvaly zvolenými pro období 2018 – 2022.

Údaje z kandidátky 2018: PRO Úvaly, 3/ Dvořáček Vojtěch Mgr., 39, advokát, bez politické příslušnosti
850 hlasů. Zvolen zastupitelem.

Jaká je vaše profesní dráha a pro jaké firmy jste pracoval? Jaké máte vzdělání?
Nějaké vzdělání mám a na chleba a hypotéku to naštěstí stačí. Pro koho a kdy jsem pracoval rozebírat nesmím a nemohu, ale dá se říci, že jsem vlastně nikdy nebyl zaměstnaný. Nejradši dělám na tom, abych mohl nepracovat, když se mi zrovna nechce nebo se mi to nehodí.

Kde a jak dlouho jste bydlel? Proč jste se rozhodl bydlet v Úvalech?
Já jsem se popravdě moc nerozhodoval, do Úval jsem se narodil a přinejmenším „papírově“ byl vždy jejich obyvatelem.

Od kdy a s jakými výsledky se angažujete politicky?
Pokud lze mé účinkování v předvolebních aktivitách a následně v zastupitelstvu považovat za angažovanost politickou, tak někdy od června 2014.
Co se nějakých osobních výsledků týče, tak určitě moře ztraceného času, jedno trestní oznámení, a opakující se rozmrzelost nad arogancí nebo zaslepeností některých osob zúčastněných na dění ve městě. Ale když opustím negativistickou linku, tak taky hodně nových známých mezi chytrými a zajímavými lidmi, značné profesní i osobní zkušenosti, a čas od času i dobrý pocit, že se věci někam posouvají a mají smysl.

Jak jste aktivní ve veřejném životě v Úvalech? Co bylo impulsem k rozhodnutí kandidovat v Úvalech v komunálních volbách?
Těžko říct, co bylo impulsem nebo nějak vyvýšit jednu událost. Asi bych to označil jako několik osobních nebo profesních setkání s výsledky a dopady jednání a nejednání tehdejších představitelů města a úřadu, a na to navazující oslovení mými současnými kolegy. Popravdě, moc jsem se nikam zapojovat nechtěl, ale pak to skončilo jak to skončilo…

Jaký máte politický cíl? V jakém stavu má být naše město, abyste z komunální politiky odešel s pocitem splnění svých cílů?
Pokud se mám vyhnout přemílání obecných frází a líbivých větiček, tak je na tuto otázku velmi těžká odpověď. Vlastně ani nevím, jestli si tím plním nějaké své osobní cíle, spíš ne. Mohl bych možná odkázat na náš volební program, i když takový dokument je vždy výsledkem nějakého kompromisu mezi postoji jeho autorů a nemusí třeba mé názory vyjadřovat bezvýhradně.

Fotografie: web www.prouvaly.cz