Zničit ekonomickou nezávislost lidí za každou cenu

Zničit ekonomickou nezávislost lidí za každou cenu

Když je ekonomická bída, je čas věci změnit. Začalo to nenápadně. V podstatě pro dobro většiny lidí.   ... číst příspěvek »

Co se děje za humny 3/2020

Co se děje za humny 3/2020

Přehled dění … Úvaly u moře, noční plameny, čekání na volby, šicí domobrana, nakupovací antireklama, bestie co myslí i na Úvaly, klikání pro ... číst příspěvek »

Od Panenství k Divokému západu

Od Panenství k Divokému západu

Nová kniha Od Panenství k Divokému západu s podtitulem Marie Majerová vychází 20. října 2019. Kniha psaná více než dva roky dozrála a byla ... číst příspěvek »

Šuple

Šuple

Na počátku byla myšlenka. Šárčina myšlenka. Myšlenka tak silná a upřímná, že bylo možné ji zhmotnit až do živého projektu, který ... číst příspěvek »

 

Bezpečnější železnice v Úvalech

Železnice v Úvalech je po vybudování podchodů a přístupu z obou stran tratě bezpečnější.  

Údaje Drážní inspekce za období 2017, 2018 a 2019 potvrzují, že vyústění podchodu v železniční stanici Úvaly na severní část mělo smysl. Bezbariérový podchod, dvě nástupiště přístupná i pomocí výtahů, které odolávají vandalům, přineslo užitek. Podle údajů Drážní inspekce za poslední tři roky nedošlo v Úvalech ke smrtelnému zranění v kolejišti. Už jen zcela výjimečně se najdou jedinci, kteří se snaží přeběhnout koleje ve stanici, kde jsou dva podchody.

Horší situace je stále v blízkých Klánovicích. Údaje do mapového zobrazení zpracovali datoví analytici Českého rozhlasu. Za poslední tři roky v úseku Běchovice – Úvaly přišlo o život 8 osob a evidováno je několik těžce zraněných.

Zdroj, aktivní proklikávací mapa a více informací: irozhlas.cz