Odjezdy – vlak, bus

Odjezdy – vlak, bus

Veřejná doprava ve městě je součástí Pražské integrované dopravy. V následujícím seznamu autobusových zastávek si kdykoli zjistíte aktuální nejbližší spoj. Zobrazí ... číst příspěvek »

Práce

Práce

Inzerce práce na titulní stránce Uvaly.cz Nabídky volných pracovních pozic nebo brigády zobrazíme přímo v novinkách na Uvaly.cz Kontaktujte redakci s textem nabídky. Aktuální ... číst příspěvek »

Odpady

Odpady

Sběrný dvůr Úvaly (od 1.6.2020) Od června 2020 je v provozu nově vybudovaný sběrný dvůr města Úvaly na Hostíně (za stavebninami ... číst příspěvek »

Příroda, památky

Příroda, památky

Město Úvaly díky svému umístění v údolí potoka Výmoly má stále ještě místa, kde je příroda nedotčená výstavbou. Stále zde můžete ... číst příspěvek »

Rozhledna Vinice

Rozhledna Vinice

Snad již v roce 2007 vznikl nápad na stavbu dřevěné rozhledny na vršku nad městem – na Vinici. K realizaci stavby rozhledny ... číst příspěvek »

Nové bydlení v Úvalech

Nové bydlení v Úvalech

Lavina rozrůstání čtyřtisícového města na více než 12,5 tisíc obyvatel (a ve hře jsou další stovky obyvatel k tomu navíc) spouští schvalování ... číst příspěvek »

 

Co se děje za humny 1/2020

Přehled dění v Úvalech v závěru roku 2019 … od kultury, sousedského dění až po politiku.

Záchytné parkoviště na Černém Mostě vyroste
Na Černém Mostě mezi obchoďáky MAKRO, Hornbach a Sconto má vyrůst do konce roku 2021 patrové kryté parkoviště pro 880 aut. Momentálně na celém Černém Mostě zaparkuje 430 automobilů. Parkovací dům má stát ale na místě současné parkovací plochy. I kdybychom rozpočítali astronomickou cenu 603,6 mil. Kč (s přispěním dotací EU) na 880 míst, tak dojíždění do Prahy vejde Magistrát na 686 tis. Kč / automobil přespolního pracovníka či návštěvníka Prahy.
Ilustrační foto a další informace: prazsky.denik.cz

Z metropole do Úval
Z Prahy do Úval přes Klánovický les plný naučných stezek v České televizi.

Pirát v Úvalech
Piráti Středočeského kraje se chlubili úspěchy roku 2019. Mají prý svého zastupitele mj. i v Úvalech. Jan Černý však kandidoval za spolek PRO Úvaly.
stredocesky.pirati.cz

Gastromapa
Do knihy Gastromapa herce a také foodblogera Lukáše Hejlíka se mezi 365 tipy na dobré jídlo v jeho oblíbených českých podnicích dostalo Bistro Úvaly (nám. Arnošta z Pardubic 6).
gastromapa.hejlik.cz

Videokronika města
Záměrem bylo provést test kamery v autě. Úvalská videoblogerka Jarka Broki však neplánovaně přispěla do kronikářské dokumentace jak se žilo v Úvalech. Možná výborný nápad pro budoucího kronikáře, kterého město nyní usilovně hledá.
www.youtube.com