Co se děje za humny 1/2020

Přehled dění v Úvalech v závěru roku 2019 … od kultury, sousedského dění až po politiku.

Záchytné parkoviště na Černém Mostě vyroste
Na Černém Mostě mezi obchoďáky MAKRO, Hornbach a Sconto má vyrůst do konce roku 2021 patrové kryté parkoviště pro 880 aut. Momentálně na celém Černém Mostě zaparkuje 430 automobilů. Parkovací dům má stát ale na místě současné parkovací plochy. I kdybychom rozpočítali astronomickou cenu 603,6 mil. Kč (s přispěním dotací EU) na 880 míst, tak dojíždění do Prahy vejde Magistrát na 686 tis. Kč / automobil přespolního pracovníka či návštěvníka Prahy.
Ilustrační foto a další informace: prazsky.denik.cz

Z metropole do Úval
Z Prahy do Úval přes Klánovický les plný naučných stezek v České televizi.

Pirát v Úvalech
Piráti Středočeského kraje se chlubili úspěchy roku 2019. Mají prý svého zastupitele mj. i v Úvalech. Jan Černý však kandidoval za spolek PRO Úvaly.
stredocesky.pirati.cz

Gastromapa
Do knihy Gastromapa herce a také foodblogera Lukáše Hejlíka se mezi 365 tipy na dobré jídlo v jeho oblíbených českých podnicích dostalo Bistro Úvaly (nám. Arnošta z Pardubic 6).
gastromapa.hejlik.cz

Videokronika města
Záměrem bylo provést test kamery v autě. Úvalská videoblogerka Jarka Broki však neplánovaně přispěla do kronikářské dokumentace jak se žilo v Úvalech. Možná výborný nápad pro budoucího kronikáře, kterého město nyní usilovně hledá.
www.youtube.com

 

 

Written by