Zničit ekonomickou nezávislost lidí za každou cenu

Zničit ekonomickou nezávislost lidí za každou cenu

Když je ekonomická bída, je čas věci změnit. Začalo to nenápadně. V podstatě pro dobro většiny lidí.   ... číst příspěvek »

Co se děje za humny 3/2020

Co se děje za humny 3/2020

Přehled dění … Úvaly u moře, noční plameny, čekání na volby, šicí domobrana, nakupovací antireklama, bestie co myslí i na Úvaly, klikání pro ... číst příspěvek »

Od Panenství k Divokému západu

Od Panenství k Divokému západu

Nová kniha Od Panenství k Divokému západu s podtitulem Marie Majerová vychází 20. října 2019. Kniha psaná více než dva roky dozrála a byla ... číst příspěvek »

Šuple

Šuple

Na počátku byla myšlenka. Šárčina myšlenka. Myšlenka tak silná a upřímná, že bylo možné ji zhmotnit až do živého projektu, který ... číst příspěvek »

 

Co se děje za humny 1/2020

Přehled dění v Úvalech v závěru roku 2019 … od kultury, sousedského dění až po politiku.

Záchytné parkoviště na Černém Mostě vyroste
Na Černém Mostě mezi obchoďáky MAKRO, Hornbach a Sconto má vyrůst do konce roku 2021 patrové kryté parkoviště pro 880 aut. Momentálně na celém Černém Mostě zaparkuje 430 automobilů. Parkovací dům má stát ale na místě současné parkovací plochy. I kdybychom rozpočítali astronomickou cenu 603,6 mil. Kč (s přispěním dotací EU) na 880 míst, tak dojíždění do Prahy vejde Magistrát na 686 tis. Kč / automobil přespolního pracovníka či návštěvníka Prahy.
Ilustrační foto a další informace: prazsky.denik.cz

Z metropole do Úval
Z Prahy do Úval přes Klánovický les plný naučných stezek v České televizi.

Pirát v Úvalech
Piráti Středočeského kraje se chlubili úspěchy roku 2019. Mají prý svého zastupitele mj. i v Úvalech. Jan Černý však kandidoval za spolek PRO Úvaly.
stredocesky.pirati.cz

Gastromapa
Do knihy Gastromapa herce a také foodblogera Lukáše Hejlíka se mezi 365 tipy na dobré jídlo v jeho oblíbených českých podnicích dostalo Bistro Úvaly (nám. Arnošta z Pardubic 6).
gastromapa.hejlik.cz

Videokronika města
Záměrem bylo provést test kamery v autě. Úvalská videoblogerka Jarka Broki však neplánovaně přispěla do kronikářské dokumentace jak se žilo v Úvalech. Možná výborný nápad pro budoucího kronikáře, kterého město nyní usilovně hledá.
www.youtube.com