Nové koupaliště v Úvalech je otevřené

Nové koupaliště v Úvalech je otevřené

Po čtyřech letech se v sobotu 29 června 2019 v Úvalech otevřelo nově vybudované koupaliště. Výše vstupného, provozní doba a dojmy z koupaliště v první ... číst příspěvek »

Šuple

Šuple

Na počátku byla myšlenka. Šárčina myšlenka. Myšlenka tak silná a upřímná, že bylo možné ji zhmotnit až do živého projektu, který ... číst příspěvek »

Poznejte své zastupitele z voleb 2018

Poznejte své zastupitele z voleb 2018

Známe své zastupitele? Je to trochu překvapující, ale následující seriál představující zvolené představitele města Úvaly je od roku 1989 vůbec ... číst příspěvek »

 

Každá lavička dobrá

Bude v Úvalech lépe? Nechte se inspirovat drobnostmi, za kterými nemusí být vždy politika a hromada dotací…

Jednou jsem míjel odpuštěný mlýnský rybník a uprostřed po prsa ve vodě stojí ne vodník, ale ve vysokých rybářských kalhotách, pan Kolařík (mj. dlouholetý zastupitel). Po povodni zpustošeném a zarostlém rybníku trhal plevel a bylo jasné, že bude následovat osazení rybami. Ostatním obyvatelům Úval, ale tahle parta rybářů udělala radost i praktičtější věcí. Na břehu proti mlýnu umístili bytelné lavičky, celé sezení. Tohle místo se od té doby stalo asi nejčastěji používaným sezením.

lavičky, mlýnský rybník

Zlepšilo se něco i ve vašem okolí? Inspirujte ostatní.

Fotografie:
Na letní fotografii od nově opraveného stavidla. K focení na místě se dalo odhodlat, až když bylo více chladno – méně obsazeno.

Ještě se chovat k tomuto veřejně přístupnému místu s větší úctou a čistotou … a romantika bude dokonalá.

lavičky, mlýnský rybník