Máme toho dost

Máme toho dost

V Úvalech proběhlo třetí setkání lidí, kteří podporují výzvu spolku „Milion chvilek“ pro demokracii. Spolek pořádá demonstrace v Praze, a v regionech se ... číst příspěvek »

Jan Tesař halovým mistrem republiky

Jan Tesař halovým mistrem republiky

Je držitel historicky druhého nejlepšího času na 400 m v ČR 45,73. Běhá za „Atletiku Stará Boleslav“, ale vyrostl v Úvalech, prošel například ... číst příspěvek »

Úvalské přikázání – nezaparkuješ

Úvalské přikázání – nezaparkuješ

Starosta města Úval Petr Borecký a doc. Ing. Jiří Čarský, Ph.D. z ČVUT prezentovali projekt regulace parkování v Úvalech kolem nádraží.   K ... číst příspěvek »

Úvalské přikázání  – nepostavíš

Úvalské přikázání  – nepostavíš

V Úvalech platí od 1.2.2019 stavební uzávěra. ... číst příspěvek »

Rok 2019 bude pro Úvaly nejtěžší

Rok 2019 bude pro Úvaly nejtěžší

Městu chybí 5 mil. Kč a finanční situace může být ještě horší. Lékem může být prodej majetku, developerské sídliště na polích ... číst příspěvek »

 

Potemnělé Úvaly 2017

29. října 2017 vichřice způsobila v Úvalech v poslední době nejdelší plošný výpadek elektřiny.

Světla zhasla v Úvalech na více než 8 hodin. Voda v zásobnících města se tenčila, data mobilních operátorů přestala informovat o dějí, městskému rozhlasu pro krizové situace chyběla elektřina a po 6 hodinách se úplně odmlčel a zhasl i vysílač mobilního operátora Na Vinici. Na fotografii potemnělých Úval jsou dvě auta na cestě z loupežníky proslaveného Vidrholce a vlak projíždějící na viaduktu. Oživování města elektřinou bylo postupné, nejdříve pouliční osvětlení … na fotografii ulice na Škvorec a Pražská…

Hvězdy na jasné obloze zůstaly, a v Úvalech v plné kráse obvykle vidět nejsou  🙂

FOTO z rozhledny Vinice na město Úvaly:

Pohled z Vinice přes zhasnuté Úvaly na Vidrholec, za lesem zář z Rohožníku, na cestě do Úval dvě auta…

Tmu v Úvalech rušily jen vlaky, tento zachycen při přejezdu viaduktu, vlevo jede osamocené auto od Škvorce na křižovatku k semaforům.

Oživování potemnělých Úval, ulice Pražská,…

Pohled na cestu na Škvorec, když se oživují Úvaly po výpadku elektřiny.