Odjezdy – vlak, bus

Odjezdy – vlak, bus

Veřejná doprava ve městě je součástí Pražské integrované dopravy. V následujícím seznamu autobusových zastávek si kdykoli zjistíte aktuální nejbližší spoj. Zobrazí ... číst příspěvek »

Práce

Práce

Inzerce práce na titulní stránce Uvaly.cz Nabídky volných pracovních pozic nebo brigády zobrazíme přímo v novinkách na Uvaly.cz Kontaktujte redakci s textem nabídky. Aktuální ... číst příspěvek »

Odpady

Odpady

Sběrný dvůr Úvaly (od 1.6.2020) Od června 2020 je v provozu nově vybudovaný sběrný dvůr města Úvaly na Hostíně (za stavebninami ... číst příspěvek »

Příroda, památky

Příroda, památky

Město Úvaly díky svému umístění v údolí potoka Výmoly má stále ještě místa, kde je příroda nedotčená výstavbou. Stále zde můžete ... číst příspěvek »

Rozhledna Vinice

Rozhledna Vinice

Snad již v roce 2007 vznikl nápad na stavbu dřevěné rozhledny na vršku nad městem – na Vinici. K realizaci stavby rozhledny ... číst příspěvek »

Nové bydlení v Úvalech

Nové bydlení v Úvalech

Lavina rozrůstání čtyřtisícového města na více než 12,5 tisíc obyvatel (a ve hře jsou další stovky obyvatel k tomu navíc) spouští schvalování ... číst příspěvek »

 

Kalamita u závor potrvá 3 měsíce

Od 29. 7. do 30. 10. 2014 je pro veškerý provoz uzavřen podjezd z ulice Na spojce do ulice Jiráskova pod železničním mostem.
Průchod pro pěší je umožněn vyhrazeným průchodem.

S zahájením uzavírky byla v rámci rekonstrukce zrušena jedna kolej na nádraží v Úvalech. Průjezd vlaků stanicí velmi zpomalil a zhoustl. Železniční přejezd na náměstí je tak velmi obtížně průjezdný. Fronty aut u závor jsou výrazně delší než při ranní dopravní špičce v průběhu školního roku. Čeká se i desítky minut. Nejrychlejší objízdná trasa tak je opět kolínská silnice.

Důvodem uzavření průjezdu pod mostem je jeho celková demolice a stavba nového mostu. V souvislosti se stavbou mostu je ohlášena výluka vlakové dopravy. Další velkou stavbou bude likvidace starého podchodu u závor a nahrazení novým podchodem.

Další informace najdete také na samostatné stránce.

podjezd uzavřen

podjezd uzavřen