Zničit ekonomickou nezávislost lidí za každou cenu

Zničit ekonomickou nezávislost lidí za každou cenu

Když je ekonomická bída, je čas věci změnit. Začalo to nenápadně. V podstatě pro dobro většiny lidí.   ... číst příspěvek »

Co se děje za humny 3/2020

Co se děje za humny 3/2020

Přehled dění … Úvaly u moře, noční plameny, čekání na volby, šicí domobrana, nakupovací antireklama, bestie co myslí i na Úvaly, klikání pro ... číst příspěvek »

Od Panenství k Divokému západu

Od Panenství k Divokému západu

Nová kniha Od Panenství k Divokému západu s podtitulem Marie Majerová vychází 20. října 2019. Kniha psaná více než dva roky dozrála a byla ... číst příspěvek »

Šuple

Šuple

Na počátku byla myšlenka. Šárčina myšlenka. Myšlenka tak silná a upřímná, že bylo možné ji zhmotnit až do živého projektu, který ... číst příspěvek »

 

Cesta není veřejná

MěÚ Brandýs po dalších peripetiích rozhodl, že na soukromém pozemku Na ztraceném korci v Úvalech neexistuje veřejně přístupná účelová komunikace.

Pozemková kauza se táhne několik let a zaměstnává spoustu úředníků placených z veřejných prostředků a daní.

Změna v pohledu na kvalifikaci pozemku možná změní i pohled na jeho cenu. Plná cena pozemků potřebných pro odkanalizování celé této lokality je dle odhadu 546 110 Kč. Město chtělo pozemky odkoupit za 136 527 Kč a celou letitou kauzu tak blokuje  410 tis. Kč. Když částku podělíme patnácti lety sporů a počtem postižených domů, jde o 2,5 tis. Kč / rok / dům. Tento dílčí úspěch při hájení rodinného majetku znamená, že čekání na úřední řešení a letité vyvážení septiku bude pro dotčené obyvatele dražší, než kdyby si potřebný pozemek rovnou koupili společně sami…

Celou kauzu popisují články:
Stoletý příběh sadu 
Válka úředníků pro blaho obyvatel Úval