Stojí tu za řeč jen pár domů a pomníků

Stojí tu za řeč jen pár domů a pomníků

Do soutěže Stavba roku Středočeského kraje se letos přihlásilo 20 staveb. Mezi letošními přihlášenými stavbami bojuje o ocenění i úvalské náměstí. ... číst příspěvek »

Od Panenství k Divokému západu

Od Panenství k Divokému západu

Nová kniha Od Panenství k Divokému západu s podtitulem Marie Majerová vychází 20. října 2019. Kniha psaná více než dva roky dozrála a byla ... číst příspěvek »

Úvaly, Říčany a vnější okruh Prahy

Úvaly, Říčany a vnější okruh Prahy

Shrnutí připravovaných dopravních staveb v okolí Úval a Říčan. ... číst příspěvek »

 

Cesta není veřejná

MěÚ Brandýs po dalších peripetiích rozhodl, že na soukromém pozemku Na ztraceném korci v Úvalech neexistuje veřejně přístupná účelová komunikace.

Pozemková kauza se táhne několik let a zaměstnává spoustu úředníků placených z veřejných prostředků a daní.

Změna v pohledu na kvalifikaci pozemku možná změní i pohled na jeho cenu. Plná cena pozemků potřebných pro odkanalizování celé této lokality je dle odhadu 546 110 Kč. Město chtělo pozemky odkoupit za 136 527 Kč a celou letitou kauzu tak blokuje  410 tis. Kč. Když částku podělíme patnácti lety sporů a počtem postižených domů, jde o 2,5 tis. Kč / rok / dům. Tento dílčí úspěch při hájení rodinného majetku znamená, že čekání na úřední řešení a letité vyvážení septiku bude pro dotčené obyvatele dražší, než kdyby si potřebný pozemek rovnou koupili společně sami…

Celou kauzu popisují články:
Stoletý příběh sadu 
Válka úředníků pro blaho obyvatel Úval